کد خبر: ۲۴۳۳
تاریخ انتشار: ۰۹ ارديبهشت ۱۳۸۸ - ۱۰:۲۲

"باراك اوباما " نخستين رئيس‌جمهور سياه‌ پوست آمريكا كه در روز 20 ژانويه گذشته به سمت رياست‌جمهوري آمريكا منصوب شد، امروز صدمين روز انتصاب خود به اين سمت را در كاخ سفيد جشن مي‌گيرد.

رئيس‌جمهور آمريكا امروز صدمين روز انتصاب خود به اين سمت را در كاخ سفيد جشن مي‌گيرد.

به گزارش فارس، "باراك اوباما " نخستين رئيس‌جمهور سياه‌ پوست آمريكا كه در روز 20 ژانويه گذشته به سمت رياست‌جمهوري آمريكا منصوب شد، امروز صدمين روز انتصاب خود به اين سمت را در كاخ سفيد جشن مي‌گيرد.

اوباما در آن روز به مردم آمريكا وعده داد كه با چالش‌هاي جاري در جامعه آمريكا همچون ركود بي‌سابقه از سال‌ 1930، تهديد تروريسم و بحران مالي مبارزه كند.

وي از آن زمان در تلاش است تا آمريكا را از بحران خارج كرده و ميان دوران رياست‌جمهوري خود و "حورج بوش " رئيس‌جمهور سابق اين كشور تفاوت ايجاد كند.

باراك اوباما دو روز پس از انتصاب رسمي‌اش در كاخ سفيد، تصميم خود براي تعطيلي زندان گوانتانامو و ممنوعيت اعمال شكنجه را اعلام كرد.

اين در حالي است كه يك پايگاه خبري آمريكايي روز گذشته در گزارشي با اشاره به سپري شدن 100 روز از دوران رياست جمهوري "باراك اوباما " رئيس جمهوري جديد آمريكا نوشت: 100 روز اول رياست جمهوري اوباما بدتر از آن چيزي بود كه پيش بيني مي كرديم و تفاوتي با دوران بوش نداشت.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: