کد خبر: ۲۴۳۵
تاریخ انتشار: ۰۹ ارديبهشت ۱۳۸۸ - ۱۱:۰۰

در حال حاضر در کشور تلسکوپهای بزرگی وجود دارد ولی این مرکز در حال حاضر بزرگترین تلسکوپ عمومی کشور را در اختیار دارد که با استفاده از این تلسکوپ برنامه های رصد سراسری در پارکها اجرا می شود

مدیر مرکز علوم ستاره شناسی از برگزاری رصد شبانه همگانی در پارکها خبر داد و گفت: این اقدام با همکاری شهرداری اجرا می شود.

به گزارش مهر، سید احمد علوی با تاکید بر اینکه مرکز علوم ستاره شناسی بزرگترین تلسکوپ عمومی کشور را در اختیار دارد گفت: در حال حاضر در کشور تلسکوپهای بزرگی وجود دارد ولی این مرکز در حال حاضر بزرگترین تلسکوپ عمومی کشور را در اختیار دارد که با استفاده از این تلسکوپ برنامه های رصد سراسری در پارکها اجرا می شود.

وی به جزئیات این برنامه اشاره کرد و افزود: طبق این برنامه در یکی از روزهای هفته برنامه رصد همگانی اجرا می شود و همه شهروندان با هزینه ای کم می توانند از این برنامه بهره مند شوند.

علوی با اشاره به وضعیت جوی کشور اظهار داشت: در حال حاضر این برنامه به دلیل شرایط جوی و ابری بودن هوا شرایط مناسبی برای رصد وجود ندارد ولی با بهتر شدن وضعیت هوا این برنامه اجرایی می شود.

به گفته وی این برنامه به مناسبت سال جهانی نجوم اجرایی می شود.

مدیر مرکز علوم ستاره شناسی همچنین از اجرای طرح آموزش فراگیر نجوم خبر داد و خاطرنشان کرد: در این طرح که با همکاری روزنامه همشهری در حال برگزاری است، هر ماه یک مقاله در زمینه یکی از موضوعات علم نجوم به چاپ می رسد. معتقدیم که با همکاری رسانه های جمعی می توانیم محتوای علمی نجوم را در اختیار همگان قرار دهیم.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: