کد خبر: ۲۴۴۵
تاریخ انتشار: ۰۹ ارديبهشت ۱۳۸۸ - ۱۲:۲۰

اين بازرسي ها در راستاي ضرورت ايجاد تنظيم بازار و نظارت صحيح بر عرضه کالا و خدمات، شناسايي افراد سودجو، پيشگيري از تخلفات احتمالي، ايجاد آرامش در بازار و فراهم کردن زمينه مناسب براي ارايه خدمت به مصرف‌کنندگان انجام شده است.

بازرسان سازمانهاي بازرگاني در سراسر کشور با نظارت بر نحوه عرضه کالا و خدمات درهفته منتهي به سي ام فروردين ماه سال جاري ، براي متخلفين اقتصادي حدود پنج ميليارد ريال جريمه صادر کردند.

به گزارش ایرنا، اين بازرسي ها در راستاي ضرورت ايجاد تنظيم بازار و نظارت صحيح بر عرضه کالا و خدمات، شناسايي افراد سودجو، پيشگيري از تخلفات احتمالي، ايجاد آرامش در بازار و فراهم کردن زمينه مناسب براي ارايه خدمت به مصرف‌کنندگان انجام شده است.

بر اساس اين گزارش، بازرسان سازمانهاي بازرگاني در هفته منتهي به سي ام فروردين ماه سال جاري با بازرسي از نحوه عملکرد 125 هزار و 404 واحد خدماتي، توليدي و توزيعي در سراسر کشور، تعداد 13 هزار و 141 واحد متخلف را شناسايي کردند.

بازرسان پس از انجام تحقيقات تکميلي و بررسي‌هاي کارشناسي، پرونده‌هاي متشکله را به منظور سير مراحل قانوني و صدور راي به هيات‌هاي رسيدگي به تخلفات صنفي و شعب تعزيرات حکومتي ارسال کردند.

شعب تعزيرات حکومتي نيز پس از بررسي پروندهها ، متخلفين را به پرداخت 4 ميليارد و 681 ميليون و 218 هزار ريال جزاي نقدي در حق دولت محکوم کرد.

يادآور مي شود: هم‌‌ميهنان مي‌توانند نظرها، انتقادها و شکايت‌هاي خود را از طريق تلفن 124 ستادهاي خبري مستقر در سازمانهاي بازرگاني در سراسر کشور مطرح کنند تا سريعاً مورد رسيدگي قرار گيرد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: