کد خبر: ۲۴۴۶
تاریخ انتشار: ۰۹ ارديبهشت ۱۳۸۸ - ۱۲:۴۰

اين رستوران در مجاورت مسجدي با نام " يونگ نينگ " قرار دارد . مسجدي که از قدمت طولاني برخوردار است و هر روز شاهد حضور مسلماناني است که براي راز و نياز با خالق خويش در اين مکان مقدس گردهم مي آيند.

رستوراني با نام " خليج فارس " در شهر " کونمينگ " مرکز استان " يون نن " در جنوب غرب چين وجود دارد که هر روز ميزبان مسلماناني است که دلبسته نام ايران و زبان فارسي هستند.

به گزارش ايرنا ،اين رستوران در مجاورت مسجدي با نام " يونگ نينگ " قرار دارد . مسجدي که از قدمت طولاني برخوردار است و هر روز شاهد حضور مسلماناني است که براي راز و نياز با خالق خويش در اين مکان مقدس گردهم مي آيند.

صاحب رستوران " خليج فارس " علت نامگذاري اين رستوران را علاقه مندي خود و مردم منطقه به ايران و زبان فارسي دانست و گفت : مردم اين منطقه از زمانهاي قديم با نام " خليج فارس " آشنايي داشته اند و انتخاب اين نام مورد توجه مردم منطقه است.

اين نخستين بار نيست که رستوراني در چين به نام " خليج فارس " نامگذاري شده است سالها قبل در شهر پکن نيز رستوراني با همين اسم ، نامگذاري شده بود.

طي سالهاي اخير ، عرضه محصولات و غذاهاي اسلامي در چين روند رو به رشدي داشته است و درحال حاضر دهها رستوران اسلامي در شهر پکن به مسلمانان خدمات ارائه مي کنند.

علاقه مندي مردم و بويژه مسلمانان چيني به زبان و فرهنگ فارسي بر کسي پوشيده نيست به گونه اي که اکنون بسياري از مسلمانان نيت نماز و برخي احکام شرعي را به زبان فارسي ادا مي کنند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
KUWAIT
۱۵:۵۰ - ۱۳۸۸/۰۲/۰۹
0
0
این نشون دهنده تمدن چندین هزار ساله ما ایرانیان است و باید به ان افتخار کنیم.
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۰:۱۱ - ۱۳۸۸/۰۲/۱۰
0
0
درود بر گرداندگان اين رستوران . به نظر اينجانب يكي از راههاي مقابله با جعل نام خليج فارس گسترش رستورانها و فروشگاههاي زنجيرهاي همانند فروشگاههاي مك دونالد و همين فروشگاه وطني آيس پك بنام خليج فارس در كشورهاي مختلف و در داخل همين كشورهاي عربي مي باشد به ياد داشته باشيم همه چيز را ميتوان با انتشار در بين عموم مردم تثبيت نمود.