کد خبر: ۲۴۵۵
تاریخ انتشار: ۰۹ ارديبهشت ۱۳۸۸ - ۱۴:۳۴

بنا به نوشته های طنز آمیز رسانه ها، کاخ ریاست جمهوری سردرگم وحیران مانده که نام کدام یک از همسران او را بعنوان بانوی اول در پروتکلهای خود ثبت کند. این خانم اکنون خانواده بزرگ زوما را که شامل 17 فرزند و چند همسر و 11 معشوقه جناب زوما است اداره میکند!

کشور آفریقای جنوبی مانند بسیاری از کشورهای دیگر این قاره با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم میکند اما روزنامه های این کشور ترجیح دادند تا در این چند روز با پرداختن به یکی از مشکلات جالب این کشور ذهن خوانندگان خود را اندکی از فکر فقرو تبعیض نژادی که همچنان در این کشور بطور گسترده دیده میشود آزاد کنند.

به گزارش «شفاف» "جاکوب زوما" نامزد حزب ملی آفریقایی بیشترین شانس را برای پیروزی و رسیدن به مقام ریاست جمهوری دارد اما او اکنون در این فکر است که کدام یک از همسرانش باید بعنوان بانوی اول معرفی شوند؟!

این در حالی است که زوما"حداقل" سه همسر دارد.

به گزارش لوموند و به نقل از رسانه های آفریقای جنوبی، نزدیکان زوما معتقدند او بطور قطع رای پارلمان را خواهد گرفت، اما بنا به نوشته های طنز آمیز رسانه ها، کاخ ریاست جمهوری سردرگم وحیران مانده که نام کدام یک از همسران او را بعنوان بانوی اول در پروتکلهای خود ثبت کند.

زوما از قبیله زولو است که چند همسری را مجاز میداند. قانون اساسی کشور هم در این زمینه منعی ندارد. کلیسای کاتولیک که 90 درصد شهروندان این کشور هم پیرو آن هستند هم این چند همسری را پذیرفته است اما تنها ازدواجهایی رسمی است که در کلیسا ثبت شده باشد.

همسر اول که زوما او را " شریک زندگی و دوست و خواهر و مادر"خود میخواند، حاضر نیست املاک خانوادگی خود در زولولاند را ترک کند و به کاخ ریاست جمهوری بیاید بنابراین نمیتوان او را بانوی اول محسوب کرد. این خانم اکنون خانواده بزرگ زوما را که شامل 17 فرزند و چند همسر و 11 معشوقه جناب زوما است اداره میکند!

همسر دوم زوما در اسل 2000 خودکشی کرد و نامه ای با این مضمون برای زوما به یادگار گذاشت" خداحافظ، بعد از 24 سال جهنم زناشویی".

همسر دیگر زوما هم که وزیر خارجه دولت نلسون ماندلا(1994 تا 1999) بود خیلی زود طلاق گرفت.

همسر جهارم زومای 67 ساله یک خانم 33 ساله است که سال گذشته باهم ازدواج کردند.

اما این پایان داستان نیست! روزنامه ساندی تایمز خبر داده است زوما همسر پنجمی هم دارد!
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: