کد خبر: ۲۴۵۷
تاریخ انتشار: ۰۹ ارديبهشت ۱۳۸۸ - ۱۵:۰۳

از نظر اسلام سنگ، چوب، درخت، علم و هر نوع موجود مادي ارزش معنوي و تقدس ندارند.

مديركل اوقاف و امور خيريه گيلان گفت: مبارزه با خرافه و امامزاده‌هايي كه هيچ مستند شرعي ندارند، با شدت و جديت در گيلان ادامه دارد و پيگيري مي‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمين سيدكاظم ميرحسيني اشكوري در گفتگو با خبرنگار فارس در رشت از تداوم شدت برخورد با خرافه خبر داد و افزود: از نظر اسلام و فرهنگ پوياي تشيع، امامان معصوم(ع) و برخي از امامزاده‌ها به دليل قرب الهي و اطاعت محض از پروردگار متعال جايگاه ويژه‌اي نزد خداوند دارند و مي‌توانند واسطه فيض الهي باشند و انسان‌هايي كه در مرحله پايين‌تر قرار دارند، آن بزرگواران را وسيله براي خواستن حاجات خود نزد خداوند قرار مي‌دهند.

وي اظهار داشت: امامان معصوم(ع) به دليل قرب الهي مي‌توانند رابط و وسيله بين خدا و خلق باشند و ما معتقديم آنان بدون ارتباط با خدا فيض دهنده نيستند، بلكه به لحاظ بندگي خالص خداوند واسطه فيض هستند.

ميرحسيني اشكوري با بيان اينكه فياض و حاجت دهنده اصلي خداوند است، تصريح كرد: از نظر اسلام سنگ، چوب، درخت، علم و هر نوع موجود مادي ارزش معنوي و تقدس ندارند.

وي ادامه داد: كرامت و قداست مخصوص ذات پروردگار متعال است كه مي‌تواند به انسان‌هاي ديگر تفويض كند و موجودات مادي و انسان هاي ناصالح فاقد اين ويژگي هستند.

مديركل اوقاف و امور خيريه گيلان بر ضرورت تاكيد با هر گونه خرافه‌پرستي خاطرنشان كرد: ضمن توسعه بقاع امامزادگان، عرفا و علماي بزرگوار و صاحب كرامات، به شدت و با جديت با خرافه‌ها و امامزاده‌هايي كه بعد از انقلاب ساخته‌اند و هيچ مستند شرعي ندارند و يا درخت، سنگ، چاه، علم و ... برخورد مي‌كنيم.

ميرحسيني اشكوري تصريح كرد: تا كنون دو اصله درخت مقدس‌نما كه پوسيده و تو خالي بود و عده‌اي از عوام آنها را مقدس مي‌دانستند و به آن پارچه‌هاي سبز بسته بودند با مجوز از منابع طبيعي قطع و چند بقعه مجهول را تخريب كرديم و تعدادي علم مقدس‌نما را نيز از بين برديم.

وي گفت: اين اقدام مورد استقبال نماينده ولي فقيه در گيلان و ديگر مسئولان و مردم بصير و آگاه استان قرار گرفت و تاكنون حتي يك مورد اعتراض از طرف مردم نداشتيم.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: