کد خبر: ۲۶۷۴۵۳
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۳ - ۰۷:۰۸
ماجرای آلودگی مواد غذایی ادامه دارد

این روزها خبر آلودگی مواد غذایی می رود به امری عادی برای مردم تبدیل شود.یک روز ماجرای برنج های آلوده مطرح می شود و روز دیگر گوشت آلوده. یک روز ماهی های پرورشی آلوده هستند و روز دیگر مرغ های مرغداری ها آلوده به سرب اند و دراین میان چه این خبرها تایید شوند و چه تکذیب بر اعصاب افکار عمومی تاثیرات منفی می گذارند.

سرویس اقتصادی شفاف: این روزها خبر آلودگی مواد غذایی می رود به امری عادی برای مردم تبدیل شود.یک روز ماجرای برنج های آلوده مطرح می شود و روز دیگر گوشت آلوده. یک روز ماهی های پرورشی آلوده هستند و روز دیگر مرغ های مرغداری ها آلوده به سرب اند و دراین میان چه این خبرها تایید شوند و چه تکذیب بر اعصاب و روان افکار عمومی تاثیرات منفی می گذارند.

خرداد ماه سال 91 بود که زمزمه های ورود گوشت آلوده به داخل کشور بر سر زبان ها افتاد.ماجرا اما از این قرار بود که همزمان با صادرات سالانه بیش از 350 هزار راس دام به کشورهای شیخ نشین حاشیه خلیج فارس، واردات دام‌های پیر و مشکوک به بیماری از افغانستان، هند و پاکستان مورد توجه رسانه ها قرار گرفت.

در آن روزها با بروز و ظهور نشانه های بیماری خطرناک مشترک بین انسان و دام بنام تب خونریزی دهنده کریمه کنگو در برخی از شهرهای کشورزنگ خطری برای مسئولان به صدا درآمد به‌طوری‌که برخی از نمایندگان منتخب مردم در مجلس نهم بهمن ماه سال گذشته درصحن علنی مجلس و در جریان بررسی مشکلات بخش کشاورزی با انتقاد از عملکرد مسئولان دولتی نسبت به واردات بی رویه گوشت به کشور صراحتا اعلام کردند که واردات گوشت از برخی کشورها مثل پاکستان به صورت کاملا غیر بهداشتی در کشور اتفاق می افتد و تحقیقات مرکز پژوهشها نشان می دهد یک عده خاص در واردات گوشت دست دارند.

بعد از آن اما ماجرا گوشت ها ی آلوده اما دوباره مطرح شد و حتی معاون اول رئیس جمهور وقت یعنی محمد رضا رحیمی  نیز به ماجرای گوشت اشاره کرد تا کار بالا بگیرد.

هر چند که خبر واردات گوشت های آلوده در آن روزها  تکذیب شد اما بعد از آن خبر واردات گوشت غیر قانونی از قطب جنوب به کشور مورد توجه رسانه ها قرار گرفت.خبری که بین تایید و تکذیب ها فراموش شد و بعد از آن بار دیگر ماجرای آلودگی گوشت های وارد شده از اکراین مطرح شد که آلوده به رادیو اکتیو است.

حالا هم با روی کار آمدن دولت یازدهم و رسیدن ماه مبارک رمضان،  فروش گوشت یخ‌زده و ذخیره‌سازی‌شده برزیلی در بسته‌بندی و با برند ایرانی در سطح شهر دیده شده که ملکی رییس اتحادیه فروشندگان گوشت گوسفندی با غیراقتصادی خواندن این اقدام گفته: شاید دلیلش پایان تاریخ مصرف باشد.

وی با اشاره به اینکه هر کیلو گوشت برزیلی یخ‌زده در سطح شهر 18هزار تا 19هزارتومان قیمت دارد، تاکید کرده: احتمال می‌رود تغییر بسته‌بندی گوشت برزیلی به بسته‌بندی ایرانی به دلیل پایان‌یافتن تاریخ مصرف آن است تا در بسته‌بندی جدید تاریخ مصرف جدیدی لحاظ شود.

به این ترتیب به نظر می رسد ماجرای گوشت های آلوده را پایانی نیست و مردم هر روز باید علاوه بر گرانی نگران آلودگی گوشت  و مواد غذایی هم باشند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۷
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۲
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۷:۴۱ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۴
0
6
عیب نداره سر مسئولان و خانواده هاشون سلامت.
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۸:۱۶ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۴
0
0
حالا................
محمد
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۹:۱۸ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۴
0
0
این بی وجدان ها فقط به فکر پول هستن و سلامتی مردم مهم نیست،احتمالا تاجر میگه گوشت یخ زده اگه تاریخش هم بگذره طوری نمیشه !!!مسئولین هم تایید و تصویب میکنن !!!البته با کمی پول زیرمیزی!!!
محید
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۰:۱۳ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۴
0
0
شما خودش ناراحت نکن
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۱:۱۱ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۴
0
3
سونامی سرطان بخاطر ایرانی بودن مون نیست بخاطر بی وجدانیمونه و استفاده از مواد سمی بعنوان غذا ومیوه و...
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۱:۳۲ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۴
0
1
ما ديگه هيچي به جزء تنفس هواي الوده و اب الوده براي زنده ماندن نميخوريم و در ماه مبارك رمضان فقط لعنت خدا را بر اين سودجويان ضد بشريت كه متكي به اهريمن پول و ثروت اندوزي هستند و فقط با يه كفن از دنيا خواهند رفت را ميفرستيم
ناشناس
CANADA
۰۲:۱۴ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۵
0
0
چقدر مردم در ایران ارزش دارند !هوای آلوده - گوشت آلوده - پارازیت های سرطان زا- برنجهای آلوده - رب و آبلیموی آلوده - آلودگی های صوتی - بنزین های آلوده والله ما در اکثرموارد منفی گل سر سبدیم خیلی هم بخودمون لابد برای این زرنگی ها میبالیم اما:
چاه مکن بهر کسی
اول خودت دوم کسی
بالاخره این کوتاهی ها در حفظ جان مردم و منفعت طلبی ها به هر قیمت مطمئنا گردن این واردکنندگان و تولیدکنندگاه آلودگی را خواهد گرفت !