کد خبر: ۳۵۵۳۱۱
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۳۹۴ - ۱۶:۳۶

درست چند روز پس از آنکه سه دولتمرد از بسته خروج از رکود سخن گفتند و از ارائه تسهیلات ۲۵ میلیون تومانی برای خرید خودرو سخن به میان آوردند گروهی با تشکیل کمپین نه به وام ۲۵ میلیونی خودرو، خواستار ادامه تحریم خودروهای ساخت داخل شدند.

اقتصادنیوز: در خوشبینانه‌ترین حالا می‌توان گفت که افرادی ساده لوح و ناآگاه با راه اندازی چنین کمپین‌هایی قصد دارند اعتراض خود را به کیفیت پایین خودروهای داخلی و خدمات فروش نه چندان مناسب آنها بیان کنند که این کار حق هر مشتری است.
 
اما ساده‌لوحی آنها از آنجا شروع می‌شود که سه دسته از افراد با حمایت (سوءاستفاده) از چنین کمپین‌هایی قصد دارند علاوه بر تخریب تولید ملی اهداف ضد رکودی دولت را با شکست روبرو کنند.
 
دسته اول حامیان واردات خودرو به کشور هستند که قصد دارند بدون توجه به خدمات پس از فروش منابع ارزی کشور را صرف واردات خودرو کرده و با قیمتی بالاتر از آنچه که در بازارهای جهانی به فروش می‌رسد به مشتریان ایرانی عرضه کنند. این دسته از افراد با توجه به سرمایه‌ای که در دست دارند شرکت‌هایی صوری را به ثبت رسانده و خودروهایی را وارد کشور می‌کنند که خدمات پس از فروشی برای آنها در نظر نگرفته‌اند.
 
دسته دوم خودروسازان چینی هستند که قصد دارند روز به روز سهم بیشتری از بازار خودروهای ایرانی را به دست آورند و خطوط تولید خودرو در ایران را چینیزاسیون کنند. این افراد برنامه ریزی کرده‌اند که مونتاژ خودروهای چینی در کشور را از ۱۰ درصد کنونی افزایش دهند و رفته رفته خودرسازان بزرگ را نیز به اختیار خود درآورند.
 
اما دسته بعدی افرادی هستند که با سوء‌استفاده از چنین کمپین‌هایی قصد دارند بسته خروج از رکود دولت را از همان ابتدای کار زمین گیر کرده و با ابزار اقتصاد به نقد دولت بپردازند. بدیهی است که با نزدیک شده به انتخابات مجلس این افراد نقدهای جدی‌تری به عملکرد دولت خواهند داشت و تهیه و تدوین بسته خروج از رکود را به عنوان سیاستی ناموفق معرفی می‌کنند. بنابراین بهتر نیست حال که کشور در رکود به سر می برد بخش تولید کشور را یاری کرد تا در چند ماه پایانی سال از رکود خارج شده و به بازارها تحرک بخشند؟
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۵
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۱:۱۳ - ۱۳۹۴/۰۸/۰۴
0
0
اهان ینی میگی دوباره شروع کنیم این ماشینای مضحک ساخت داخل رو بخریم؟!
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۲:۱۲ - ۱۳۹۴/۰۸/۰۴
0
0
فکر خوبی است ولی این اقساط یعنی دوباره هر خودرویی را که بخری میشود بلاجای هوای پاک انهم بعداز 7 سال بهتر نیست فکر دیگری کرد و مانند کشورهای اروپایی نسبت به جمع آوری ماشین های سواری با عمر بیش از 8 سال اقدام کنید و سپس خودرویی با تسهیلات ویژه بدهید به نظر هم به محیط زیست کمک کرده اید - هم چهره شهر را از ماشین های از رنگ و رو رفته نجات داده اید هم مصرف سوخت را پائین می آورید و خیلی چیزهای دیگر که در کارگروههای دولت بحث و بررسی می شود