کد خبر: ۳۷۶۲۵۶
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۲

شیربرنج، اگر کاملاً پخته و یک‏دست باشد، غذای بسیار خوبی برای افزایش وزن کودکان و افراد لاغر است و ضمن افزایش توان جسمی, ذهنی و بهبود وضعیت خواب، باعث خوش‌رنگی رنگ پوست و نیکوشدن رؤیاهای افراد نیز می‏‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، ناصر رضایی‌پور درباره خواص برخی غذاها و مواد غذایی از دیدگاه طب سنتی, اظهار داشت: گاو، حیوانی است که برای شیر آن پرورش داده می‌شود.
 
گوشت گاو و گوساله برای کسانی که فعالیت بدنی زیادی ندارند، مناسب نیست
 
به‌گفته رضایی‌پور گوشت گاو و گوساله برای بیشتر افراد، به‌ویژه کسانی که فعالیت بدنی زیادی ندارند، مناسب نیست. مصرف زیاد گوشت گاو و گوساله، سبب ایجاد بیماری‏‏های سوداوی مانند افسردگی، سرطان، بواسیر، واریس، و بدرنگی و لک‌های پوستی می‌‏شود.
 
مصرف شیربرنج موجب خوش‌رنگ‌شدن چهره می‌شود
 
این دستیار تخصصی طب سنتی بیان داشت: شیربرنج، اگر کاملاً پخته و یک‏دست شود، غذای بسیار خوبی برای افزایش وزن کودکان و افراد لاغر است و ضمن افزایش توان جسمی, ذهنی و بهبود وضعیت خواب، باعث خوش‌رنگی پوست نیز می‏‌شود.
 
رضایی‌پور ادامه داد: اگر شیربرنج موجب ناراحتی گوارشی خاصی در افراد نمی‌شود، آن را با شکر سرخ و خلال بادام طبخ کنند و شب‌ها یک پیاله مصرف کنند که علاوه‌ بر خواص پیش‌گفته موجب بهبود وضعیت خواب، و حتی نیکوشدن رؤیاهای افراد می‌شود.
 
وی اضافه کرد: طبیعت انار، سرد و تر است؛ هرچه رسیده‌تر و شیرین‌تر باشد، به اعتدال نزدیک‌تر می‌شود. انار باعث تولید خون کم و خوب باکیفیت می‏‌شود, نفّاخ و ادرارآور است.
 
رفع خارش با مصرف آب انار
 
این دستیار تخصصی طب سنتی خاطرنشان کرد: آب انار ترش‌ و شیرین با پیه داخل آن همراه کمی شکر، برای تقویت معده و رفع خارش مفید است اما زیاده‏‏‌روی در مصرف انار ترش به‌ویژه خوردن ناشتای آن، موجب ایجاد زخم و خراش در جدار داخلی روده می‌شود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: