کد خبر: ۳۷۸۴۹۴
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۴:۱۴

یک فوق تخصص قلب کودکان شایع ترین بیماری مادرزادی قلب کودکان را مربوط به نقص دیواره بطنی قلب دانست.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، دکتر بهزاد علیزاده درکنفرانس علمی بیماری های مادرزادی و ساختاری قلب که در بیمارستان رضوی مشهد برگزار شد گفت: در دیواره بطن چپ و راست قلب یک فرد سالم در حالت طبیعی فاصله ای وجود ندارد اما در برخی موارد دیواره بطن چپ و راست قلب به طور مادرزادی از طریق منافذی به هم متصل شده که از نقایص بیماری های قلبی محسوب می شود.

وی اظهار داشت: هم اکنون استفاده از تجهیزات پیشرفته برای تشخیص بیماری های مادرزادی قلب در دوران جنینی نیز درکشور انجام می شود.

استاد یار دانشگاه علوم پزشکی مشهد ابراز داشت:در صورت وجود بیماری مادرزادی قلب تا هفته چهاردهم بارداری ، مادر می تواند در صورت تایید سه پزشک متخصص به پزشکی قانونی برای سقط جنین خود مراجعه کند.

علیزاده افزود: همگام با تحقیقاتی که در سایر کشورهای دنیا برای روش درمان بیماری مادرزادی قلبی وجود دارد در ایران هم تحقیقات فراوانی در این زمینه در حال انجام است.

وی گفت: موارد فراوانی از انجام عمل های موفقیت آمیز درمان های جنینی در دانشگاه های شیراز و توسط دکتر آموزگار و تیم پزشکی ایشان انجام شده است.

فوق تخصص قلب کودکان ابراز داشت: بشر هنوز در مورد روش های نوین تشخیص بیماری های مادرزادی قلبی در دوران جنینی در ابتدای فعالیتهای تحقیقاتی است و مطالعات و تحقیقات فراوانی را در این زمینه می طلبد.

علیزاده اظهارداشت: در کشور ما بیماری های مادرزادی قلب بسیار شیوع پیدا کرده است و یک درصد از نوازدان مبتلا به بیماری های مادرزادی قلب هستند.

وی ابراز داشت: ابتلا به بیماری های قلبی طیف وسیعی از مبتلایان را در بر می گیرد که ممکن است تا اخر عمر همراه فرد باشد و حتی ممکن است است فردی از بیماری خود آگاه نباشد که اختلالاتی را برای فرد در دوران زندگی ایجاد می کند.

استاد یار دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حال حاضر درمان های دارویی، روش های تهاجمی درمان مانند جراحی است از دیگر اقداماتی است که برای درمان بیماری های مادرزادی در کشور انجام می شود.

علیزاده اظهار داشت: هم کنون در تجهیز کشور به وسایل و ملزومات پزشکی پیشرفت فراوانی وجود داشته است و ترکیه دیگر کشوری است در منطقه هم از این تجهیزات جدید پزشکی بهره مند است.

فوق تخصص قلب کودکان ابراز داشت: در واقع از کشورهای عربی ، کشورهای آسیای میانه و افغانستان برای تشخیص و درمان بیماری های قلبی مادرزادی به کشور می آیند.

کنفرانس علمی "بیماری های مادرزادی و ساختاری قلب" به مدت یک روز در مشهد برپاشد که 250نفر از متخصصان و جراحان قلب در این همایش به بحث و تبادل نظر پرداختند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: