کد خبر: ۴۵۷۷۶۳
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۱

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: جامعه از دیرباز نشان داده است که تمایل به اصلاح‌طلبی دارد قطعا در انتخابات آینده چهره‌ای را انتخاب می‌کند که وجهه اصلاح‌طلبی داشته باشد.

به گزارش شفاف، یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: جامعه از دیرباز نشان داده است که تمایل به اصلاح‌طلبی دارد قطعا در انتخابات آینده چهره‌ای را انتخاب می‌کند که وجهه اصلاح‌طلبی داشته باشد.

اشرف بروجردی درباره اینکه این روزها از سوی معاون اول رئیس‌جمهور و سخنگوی دولت و همچنین شخص رئیس‌جمهور مطرح می‌شود که در پس اتفاقات اخیر بازار ارز دست‌هایی پشت پرده قرار دارد، گفت: گروه‌هایی به نام گروه‌های فشار وجود دارند که می‌خواهند آقای روحانی به موفقیت دست پیدا نکند این گروه‌ها رسانه، روزنامه‌ و تریبون‌هایی که مخاطبان بسیاری دارد را در اختیار دارند اما مهم این است که امتحانشان را پس داده‌اند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با اشاره به برجام گفت: در ماجرای برجام مشاهده کردید این گروه از هیچ تلاشی برای تخریب دولت و آقای روحانی کوتاه نیامد و امروز هم در قالب‌های دیگری همان رویکرد خودشان را نشان می‌دهند. معتقدم موضوع دست‌های پشت پرده بسیار واضح و روشن است.

وی افزود: اینکه چرا آقای روحانی بیان نمی‌کند گروه‌های فشار چه کسانی هستند برای این است که بازگو کردن نام اشخاص و نهادها مشکلی را حل نمی‌کند بلکه ممکن است تنشی را به تنش‌های موجود اضافه کنند

بروجردی خاطرنشان کرد: آقای روحانی به عنوان رئیس دولت دلش نمی‌خواهد فضای جامعه دچار تلاطم و آشفتگی شود لذا برای آرام نگه داشتن کشور گاهی اوقات نکاتی را مطرح می‌کنند و بیاناتی کنایه‌وار دارند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب تاکید کرد:‌ دولت همواره تلاش کرده جو جامعه را آرام نگاه دارد برای همین است که نام دولت اعتدال را بر روی خود نهاده تا تمامی طرفین را در برگیرد.

وی ادامه داد: دولت حق دارد از بازگو کردن آنهایی که ذی مدخل اعمال فشار بر دولت هستند، خودداری کنند زیرا دولت درصدد است مسائل و مشکلات حل شود و نمی‌خواهد جامعه با تنش‌هایی روبرو باشد.

بروجردی با اشاره به اینکه برای کاهش تنش‌ها و مشکلات بحث وفاق ملی، گفت‌وگوی ملی و جایگزین کردن آرامش، طمانینه و تفاهم در میان نهادهایی بسیار حائز اهمیت و مهم است، تاکید کرد: همه شخصیت‌ها و مسئولان باید برای شکل‌گیری یک نظام واحد و بیرون آمدن یک صدا از کشور تلاش کنند، مردم باید یک صدایی و هم صدایی را بشنوند تا خیالشان راحت شود که تنشی در میان نیست.

این عضو شورای مرکزی مجمع زنان اصلاح‌طلب با بیان اینکه اگر کاری هم پیش نرفت به واسطه شرایط سختی که وجود دارد است، گفت: زیرساخت‌های جامعه مشکلاتی دارد، تعاملات بین‌المللی در وضعیت مطلوبی نیست، آقای روحانی زمانی دولت را تحویل گرفت که شرایط کشور بسیار نامناسب بود منابع مالی،‌ رویکردهای سیاسی بین‌المللی در شرایط سختی قرار داشت.

وی خاطرنشان کرد: دولت آقای روحانی با یک صدای واحد، هماهنگی و تعامل می‌تواند به ترمیم تخریب‌هایی که از دولت‌های نهم و دهم به ارث برده است، فائق آید.

بروجردی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه عملکرد امروز دولت چه تاثیری می‌تواند بر اصلاح‌طلبان در انتخابات آینده را داشته باشد مخصوصا این روزها که بحث رئیس‌جمهور نظامی برای انتخابات ۱۴۰۰ مطرح می‌شود، بیان کرد: جامعه ما برنمی‌تابد که یک رئیس‌جمهور نظامی داشته باشد،‌ آن‌هایی که چنین مسائلی را مطرح می‌کنند حتما به روحیات مردم شریف ایران وقوف کامل ندارند.

این عضو مجمع زنان اصلاح‌طلب تاکید کرد: چهره نظامی در جامعه ما مطلوب الیت‌ها و سازگار با فرهنگ ما نیست.

وی ادامه داد: اما اینکه در انتخابات آینده با چه نگاهی می‌توانیم وارد میدان شویم که شرایط بهتری را تجربه کنیم تا هم اصلاح‌طلبان و هم اصولگرایان بتوانند یک جایگاه تعریف شده پیدا کنند اگر شورای نگهبان در شرایط کارشناسی مناسب ، چهره‌های شاخص را تائید کند دیگر حرف و حدیثی وجود ندارد و مردم هم می‌دانند که چه کسی را انتخاب کنند.

وی افزود: جامعه از دیرباز نشان داده است که تمایل به اصلاح‌طلبی دارد قطعا در انتخابات آینده چهره‌ای را انتخاب می‌کند که وجهه اصلاح‌طلبی داشته باشد.

منبع: ایلنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: