کد خبر: ۴۵۷۷۸۵
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۰

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران تاکید کرد: بیمه درمان مصدومان حوادث ترافیکی همچنان پابرجاست و کسانی که به مراکز درمانی مراجعه و کروکی صحنه حادثه را که به تایید کلانتری رسیده، ارائه می‌کنند، به صورت رایگان درمان می‌شوند.

به گزارش شفاف، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران تاکید کرد: بیمه درمان مصدومان حوادث ترافیکی همچنان پابرجاست و کسانی که به مراکز درمانی مراجعه و کروکی صحنه حادثه را که به تایید کلانتری رسیده، ارائه می‌کنند، به صورت رایگان درمان می‌شوند.

نادر توکلی در گفت‌وگو با ایسنا ضمن اصلاح خبر امروز خود در نشست خبری‌ رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران درباره دریافت هزینه آزاد درمان از مصدومان ترافیکی که بیمه شخص ثالث ندارند، اظهارکرد: ارائه بیمه‌نامه شخص ثالث به عنوان یکی از مستندات لازم در زمان پذیرش اولیه مصدومان ترافیکی است، با این وجود این موضوع دلیلی بر کاهش خدمات یا همکاری نکردن مراکز درمانی نیست.

وی ادامه داد: دلیل استعلام این بیمه نامه این است که بتوانیم آماری از مسببان حواث ترافیکی که این بیمه‌نامه را ندارند، به دست آوریم. بیمه مصدومان ترافیکی همچنان پابرجاست و کسانی که به مراکز درمانی مراجعه و کروکی صحنه حادثه را که به تایید کلانتری رسیده، ارائه می‌کنند، به صورت رایگان درمان می‌شوند. مددکاری بیمارستان‌ها نیز هماهنگی لازم را در این زمینه انجام می‌دهند.

معاون درمان دانشگاه ایران همچنین اضافه کرد: نباید این برداشت ایجاد شود که درمان مصدومان حوادث ترافیکی تا زمان دریافت هزینه خدمات به تعویق می‌افتد. خدمات درمانی برای مصدومانی که با اورژانس ۱۱۵ به بیمارستان منتقل می‌شود، حتی درصورت فراری بودن ضارب رایگان است. موضوع با کمک نیروی انتظامی مستقر در بیمارستان صورتجلسه می‌شود و در صورت تایید آنها، خدمات به صورت رایگان ارائه می‌شود. مردم نیز دغدغه‌ای درباره هزینه این خدمات نداشته باشند.

به گزارش ایسنا، دکتر رضایی - رئیس اداره بودجه معاونت درمان وزارت بهداشت نیز در گفت‌وگو با ایسنا تاکید کرد: « هیچ اتفاق جدیدی درباره بیمه مصدومان ترافیکی نیفتاده است و کماکان مصدومان حوادث و سوانح ترافیکی به صورت رایگان درمان می‌شوند. البته برای ایجاد نظم اجتماعی اعلام کردیم که کپی بیمه نامه شخص ثالث باید از سوی فرد صاحب خودرو به بیمارستان ارائه شود تا مردم به تدریج همکاری کرده و خودروهایشان را بیمه کنند.»

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: