کد خبر: ۵۰۳۲۶۰
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۰

سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت: ما موافق برگزاری بازی‌ها هستیم، اما اگر بخواهند لیگ برتر را نیمه‌تمام بگذارند، پرسپولیس باید به‌عنوان قهرمان لیگ معرفی شود.

به گزارش شفاف، مهدی رسول‌پناه در گفت‌وگو با سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، درباره ادامه مسابقات لیگ برتر و حرف و حدیث‌هایی که در این زمینه وجود دارد، اظهار داشت: سازمان لیگ باید مانند بسیاری از کشورها با این هدف که بازی‌ها را برگزار کند نه تعطیل، به دنبال برنامه‌ای باشد که به بهترین شکل ممکن و کنترل شده، با رعایت نکات بهداشتی و کنترل همه عوامل برگزارکننده، به صورتی که ستاد ملی مبارزه با کرونا را هم بتواند متقاعد کند که خطری برای برگزاری بازی‌ها وجود ندارد، به صورت فشرده، پس از گذراندن پیک انتشار و به صورت متمرکز، در شرایطی که می‌توان کنترل بهتری روی آن داشته باشد، چند بازی باقیمانده را برگزار کند.

وی ادامه داد: ما با تعطیلی لیگ مخالفیم، اما این به معنی آن نیست که سلامتی بازیکنان، مربیان، داوران و عوامل برگزارکننده برای ما اهمیت نداشته باشد. ما می‌گوییم می‌توان با رعایت همه جوانب، بازی‌ها را برگزار کرد. اگر هدف آنها تعطیلی لیگ نباشد، می‌توانند لیگ را برگزار کنند. وقتی قرار باشد بازی‌ها بدون تماشاگر برگزار شوند، تهران چند ورزشگاه دارد که قابلیت برگزاری بازی‌ها را به صورت متمرکز و کنترل‌شده دارند.

سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت: به‌جز ورزشگاه‌های آزادی، تختی، دستگردی، شهدای اسلامشهر و حتی ورزشگاه شهر قدس، زمین‌های چمن مصنوعی زیادی که تیم‌هایی مثل گل‌گهر و نساجی از آنها برای رقابت‌های لیگ استفاده می‌کنند، در تهران وجود دارد. همچنین هتل‌های زیادی هستند که می‌توانند مانند تورنمنت‌های مهمی که در سطح دنیا برگزار می‌شود، برای مدتی میزبان تیم‌ها باشند و حتی عوامل برگزاری بازی‌ها نیز قرنطینه شوند.

رسول‌پناه در پاسخ به این سؤال که با توجه به امکانات موجود فوتبال ایران، این کار شدنی است یا خیر، گفت: بله کمی سخت است، اما با همین امکانات هم شدنی است. حتی می‌شود از دو زمین کمپ تیم‌های ملی هم برای برخی بازی‌ها استفاده کرد و هر یک از تیم‌ها می‌تواند یکی از این زمین‌ها را به‌عنوان ورزشگاه میزبانی انتخاب کند. ما نمی‌توانیم قبول کنیم با این اختلاف امتیازی که در صدر جدول داریم، لیگی را که می‌تواند خاتمه یابد، همین‌طور تعطیل کنند. قطعاً این وضعیت باید مدیریت شود و تصمیمی درست و منطقی گرفته شود تا انصاف رعایت شود.

وی درباره معرفی پرسپولیس به‌عنوان قهرمان در صورت تعطیلی لیگ خاطرنشان کرد: همان‌طور که گفتم، ما موافق برگزاری بازی‌ها هستیم، نه لغو لیگ، اما اگر بازی‌ها را نیمه‌تمام بگذارند، پرسپولیس در هر شکلی که بخواهیم به آن نگاه کنیم باید قهرمان لیگ معرفی شود. سه دوره قهرمانی پیاپی که از آن بگذریم و نشان‌دهنده قدرت بلامنازع پرسپولیس در فوتبال کشور است، امسال نیز تیم قهرمان نیم‌فصل شده و الان هم اختلاف 10 امتیازی با تیم دوم جدول دارد. طبیعی است با شرایطی که تیم‌ها و رقبای ما در لیگ امسال داشتند و امکان قهرمانی آنها زیر 10 درصد است، دوست داشته باشند لیگ تعطیل شود. همان‌ها که به شکلی گسترده از اولویت سلامتی مردم در این شرایط می‌گفتند، اگر وزارت ورزش ورود نمی‌کرد، قصد شروع تمرینات خود را بر خلاف ادعاهای‌شان داشتند.

وی در پایان گفت: موضع ما به آن معنی نیست که برگزاری لیگ برای ما از سلامتی بازیکنان تیم‌ها و سایر عوامل برگزاری مهم‌تر است، اما می‌دانیم با برنامه‌ریزی درست می‌توان لیگ را برگزار کرد. فرصت زیادی باقی مانده است و سازمان لیگ نباید در تصمیم‌گیری عجله کند. باید منتظر بمانیم و ببینیم وضعیت کرونا در چند هفته آینده به چه شکل خواهد بود تا برآن اساس، تصمیم نهایی و معقولی با رعایت انصاف اتخاذ شود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: