کد خبر: ۵۰۳۷۶۱
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۱

رئیس فدراسیون هندبال گفت: از سرگیری لیگ‌های هندبال ریسک بالایی برای همه داشت و با صحبتی که با اعضای هیئت رئیسه داشتیم مقرر شد لیگ را تمام شده اعلام کنیم.

به گزارش شفاف، علیرضا پاکدل، رئیس فدراسیون هندبال درخصوص اتمام مسابقات لیگ برتر هندبال و دسته اول لیگ اظهار داشت: با توجه به شرایط فعلی کشور و اتفاقات پیش آمده به دلیل شیوع کرونا بعد از صحبت با مدیرعاملان باشگاه‌ها، هیئت مدیره فدراسیون و اعضای کمیته مسابقات در خصوص لیگ‌های برتر و دسته یک به این نتیجه رسیدیم که لیگ را به پایان برسانیم. با توجه به اینکه با وجود تلاش تیم پزشکی در ایران و جهان هنوز این ویروس تحت کنترل در نیامده و ماه رمضان و مسابقات قهرمانی آسیا نوجوانان و جوانان را نیز در پیش داریم ادامه لیگ شدنی نبود. ادامه آن ریسک زیادی برای بازیکنان، خانواده آن‌ها، داوران و عوامل برگزاری دارد. 

پاکدل تصریح کرد: ماه رمضان و مسابقات آسیایی را در پیش داریم و به همین دلیل اگر قرار بود رقابت‌های لیگ برتر از سر گرفته شود باید از اواسط خرداد ماه دست به کار می‌شدیم؛ تیم‌ها برای آماده سازی نیاز به زمان دارند و از طرفی زودتر از این تاریخ هم امکان پیگیری رقابت‌ها را نداشتیم. از سرگیری لیگ‌های هندبال ریسک بالایی برای همه داشت و با صحبتی که با اعضای هیئت رئیسه داشتیم مقرر شد لیگ را تمام شده اعلام کنیم.

وی گفت: به خاطر ارج نهادن به باشگاه‌ها که هفته‌های زیادی در کوران مسابقات بودند مقام‌های اول تا چهارم مشخص شد. مس کرمان با 20 امتیاز، شاملی کازرون با 16 امتیاز و ذوب آهن اصفهان و سپاهان نیز با 14 امتیاز به ترتیب اول تا چهارم شدند. 

رئیس فدراسیون هندبال درخصوص رقابت‌های جام باشگاه های آسیا، خاطرنشان کرد: ایران دو سهمیه در این رقابت‌ها خواهد داشت که مس کرمان و شهید شاملی کازرون به عنوان تیم‌های اول و دوم به آسیا خواهند رفت. اگر به هر دلیلی این دو تیم نتوانند به آسیا بروند، اولویت بعدی به ترتیب با تیم‌های ذوب آهن و سپاهان خواهد بود.

وی در خصوص سقوط تیم‌ها به دسته یک تصریح کرد: با توجه به شرایط ویژه‌ای که رخ داد هیچ کدام از 11 تیم موجود در لیگ برتر به دسته یک سقوط نخواهد کرد. همچنین 4 تیم برتر راه یافته به مرحله نیمه نهایی دسته یک نیز می‌توانند به لیگ برتر راه یابند. اما شرایط پذیرش تیم‌ها در لیگ 99 متفاوت خواهد بود و چند قانون اضافه شده است.

پاکدل با اشاره به پرداخت قرارداد بازیکنان توسط باشگاه ها تصریح کرد: از 18 هفته لیگ برتر هندبال 14 هفته برگزار شد. ما با مدیران عامل باشگاه‌ها هم صحبت کردیم و اکثر تیم‌ها نظر مثبتی روی خاتمه لیگ داشتند. در رشته هندبال سقف قراردادها نسبت به سایر رشته‌ها پایین تر است، به همین دلیل امیدواریم در یک فضای دوستانه و منطقی این موضوع بین باشگاه‌ها و بازیکنان حل شود. ما باشگاه‌های خوبی داریم، ضمن اینکه در اتفاقی که رخ داده، کسی مقصر نبود و در هر قرن شاید یک بار رخ دهد. باشگاه‌ها شرایط بازیکنان و کشور را درک خواهند کرد و بازیکنان هم تعامل خواهند داشت تا در فضایی دوستانه این موضوع حل شود.

رئیس فدراسیون هندبال در تشریح شرایط پذیرش تیم‌ها در سال 99، عنوان کرد: برای لیگ 99 تیم‌ها تا 21 خرداد زمان دارند تا بدهی‌های خود را به بازیکنان و فدراسیون تسویه کنند. کسانی که تعهدات خود را تا این زمان انجام دهند مجاز خواهند بود تا در لیگ 99 شرکت کنند. همچنین باشگاه‌ها تا یک مرداد زمان دارند تا ورودی را پرداخت و ضمانت مالی را به فدراسیون تحویل دهند. اگر در مرحله اول باشگاهی تسویه حساب نکند یا در مرحله دوم ورودی و ضمانت مالی به فدراسیون ارائه ندهد کنار گذاشته خواهد شد. 

پاکدل اظهار داشت: به دلیل کمبود زمان فرصت تمدید این مهلت را هم نخواهیم داشت، چون در دهه اول یا دوم مرداد ماه باید لیگ برتر را قرعه کشی کنیم. باید شان لیگ برتر حفظ شود. تمام تیم‌هایی که می خواهند در لیگ باشند باید مجوزهای لازم را کسب کنند تا ما آنها را پذیرش کنیم.

 

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: