کد خبر: ۵۰۳۷۶۵
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۱

مربی تیم ملی کشتی آزاد گفت: تمام دنیا برای ۴ سال کشتی‌شان برنامه ریزی می‌کنند ولی ما یک سال و اندی به المپیک مانده، رئیس فدراسیون‌مان استعفا کرد و چندین ماه با کشتی با سرپرست اداره شد.

به گزارش شفاف، تقی اکبرنژاد در خصوص اینکه آیا تعویق یک ساله المپیک به کشتی ایران کمک خواهد کرد یا نه، به برنامه دایره طلایی گفت: اگر تمام دنیا را بررسی کنیم می‌بینیم که برای 4 سال کشتی شان برنامه‌ریزی می‌کنند ولی ما یک سال و اندی به المپیک مانده، رئیس فدراسیون‌مان استعفا کرد و چندین ماه با کشتی با سرپرست اداره شد. زمانی که رئیس فدراسیون مشخص شد دیگر وقت کافی برای جا افتادن نداشت. مشکلات مالی زیاد بود و کار برای برگزاری اردوهای تیم ملی سخت شد.

وی ادامه داد: خوشبختانه دبیر با مدیریت خوبی که داشت خیلی مسائل را حل کرده بود اما در بعضی از وزن ها مدعیان ما خیلی جوان بودند که حالا با این تعویق یک ساله، جا می افتند، ضمن اینکه مشکلات مالی کمتر می شود. حضور در مسابقات خارجی و سرمایه‌گذاری بیشتر روی سرمایه های فنی‌مان از جمله مواردی است که قطعا روی نتیجه ما در المپیک تاثیر می‌گذارد.

این مربی تهرانی در مورد وضعیت فعلی کشتی پایتخت، تصریح کرد: اصل خرابی کشتی تهران به الان برنمی‌گردد. در دوره‌های قبل برنامه‌ریزی خوبی نشد و متاسفانه کشتی‌گیران جذب باشگاه‌ها نمی‌شدند و قهرمانان هم بعد از پایان دوره قهرمانی‌شان، به کار مربیگری رو نمی‌آوردند. به همین خاطر کم کم باشگاه‌ها جمع شدند و کشتی تهران ضربه خورد. مشکلات سخت‌افزاری نیز خیلی در این موضوع دخیل بودند اما کشتی تهران دارد بهتر می‌شود.

اکبرنژاد همچنین در مورد همکاری‌اش با فدراسیون کشتی در مسابقات جهانی 2010 امیدها گفت: در سال 2019 جوانان ما به امیدها آمدند و من نسبت به آنها شناخت داشتم و با همین شناخت، تیم جمع و جور شد. در آستانه اعزام یکی از کشتی‌گیران مان به دلیل مسئله سربازی و خروجی جا ماند و با 9 وزن نایب قهرمان جهان شدیم و یکی از بهترین نتایج چند وقت اخیر رقم خورد. ما از 9 وزنی که کشتی گیر داشتیم در 6 وزن مدال گرفتیم با همین اوصاف هم می‌توانستیم قهرمان شویم که یک باخت مانع از این اتفاق شد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: