کد خبر: ۵۰۴۰۲۸
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۷

حاجی میرزایی گفت: از دیروز ثبت‌نام دانش‌آموزان دوره متوسطه آغاز شده است و ۸ میلیون نفر ثبت‌نام کرده‌اند.

به گزارش شفاف، محسن حاجی میرزائی وزیر آموزش و پرورش در بخش خبری ۲۱ درباره جزئیات شبکه شاد با اشاره به اینکه با بزرگترین وقفه آموزشی مواجه هستیم و خانواده‌ها و حتی رئیس جمهور نگرانی‌هایی داشتند، اظهار کرد: صداوسیما و معلمان به خوبی به میدان آمدند اما به دنبال فضایی ایمن و اختصاصی برای دانش آموزان بودیم که بر این اساس شبکه شاد راه اندازی شد.

او ادانه داد: این شبکه قابلیت‌های متعددی دارد که به تدریج نمود پیدا می‌کند و از دیروز ثبت نام دوره متوسطه آغاز شده است و ۸ میلیون نفر ثبت‌نام کرده‌اند که ۶ و نیم دانش آموز از طریق نهلنان است، همچنین بیش از ۱۵۰ میلیون مبادله شده است.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه ۱/۵ میلیون گروه درسی در شاد تشکیل شده است، گفت: از روز نیمه شعبان نام نویسی دروه ابتدایی را آغاز کردیم همچنین از دیروز نام نویسی دانش آموزان دوره متوسطه هم آغاز شد علاوه بر آن ۳ هزار راهبر آموزشی ما را همراهی می‌کنند.

او با تاکید بر اینکه شکل مطلوب مدرسه است و هیچ چیزی جایگزین آن نمی‌شود، گفت: کماکان برنامه‌های تلویزیونی موضوعیت دارد و تلاش ما برای رفع مشکلات موجود است.

سرعت شاد از پیام‌رسان‌های خارجی بالاتر می‌رود

حاجی میرزائی تصریح کرد: امروز که به دلایلی از مدرسه فاصله گرفتیم باید روش‌های مختلفی را دنبال کنیم که بر این اساس شبکه شاد راه اندازی شد و تعهد گروه فنی این است که سرعت انتقال اطلاعات بالاتر از پیام رسان‌های خارجی باشد بر همین اساس گروه‌هایی از دانشگاه صنعتی شریف و وزارت ارتباطات ما را همراهی می‌کنند همچنین گروه‌هایی تلفنی برای پاسخگویی به مشکلات فعال هستند.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه در کنار همه تهدید‌های کرونا فرصت خوبی برای ورود خانواده‌ها به موضوع تعلیم و تربیت پیش آمد، اظهار کرد: در شبکه شاد هم تصمیم گرفتیم تا کمترین آسیبی متوجه دانش آموزان شود.

حاجی میرزائی تصریح کرد: مهم‌ترین خط قرمز ما در شبکه شاد آسیب وارد نشدن به دانش آموزان است حتی امکان تبادل پیام بین دانش آموزان نیست و فقط معلم و دانش آموز امکان این کار را دارند.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: