کد خبر: ۵۰۴۱۳۸
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۳

نخست‌وزیر اسپانیا با اعلام این که قرنطینه در این کشور ۱۵ روز دیگر تمدید شده است، گفت که هم‌چنین به دنبال تعطیلی طولانی‌مدت کشور طرحی ارائه کرده که قوانین آن نسبت به قرنطینه سراسری منعطف‌تر است.

به گزارش شفاف به نقل از خبرگزاری رویترز، پدرو سانچز، نخست‌وزیر اسپانیا اعلام کرد، به مدت ۱۵ روز یعنی تا ۹ ماه مه به دلیل شیوع بی‌سابقه‌ ویروس کرونا، قرنطینه در این کشور تمدید خواهد شد اما خاطرنشان کرد که این محدودیت‌ها کمی آسان‌تر و قابل تغییر خواهد بود.

وزارت بهداشت اسپانیا اعلام کرد که شمار جان‌باختگان کرونا در اسپانیا با سرعت کمتری رو به افزایش است اما از مرز ۲۰ هزار تن فراتر رفته است. تعداد کل موارد قطعی ابتلا به کرونا در اسپانیا نیز به ۱۹۱ هزار و ۷۲۶ نفر رسیده است.

اسپانیا از این هفته با بازگشایی برخی از بخش‌های اقتصادی از جمله واحدهای تولیدی اقدام به تسهیل محدودیت‌های شدید قرنطینه که از ۱۴ مارس در این کشور اعمال شده بود، خواهد کرد. با این حال هنوز بیشتر مردم اجازه ندارند به جز برای سفرهای مهم و خرید مواد غذایی از خانه‌هایشان خارج شوند.

نخست‌وزیر اسپانیا اعلام کرد: اسپانیا که سومین کشور در جهان از لحاظ شمار قربانیان کرونا است، باید به آرامی، با دقت و احتیاط کامل به سمت «بازگشت به زندگی عادی» حرکت کند.

سانچز همچنین اعلام کرد، با توجه به اوضاع اضطراری کشور، مرحله‌ بعدی قرنطینه موسوم به قرنطینه‌ی «نامتوازن» ممکن است از ۲۷ ماه آوریل شروع شود. این امر به این معنی است که به برخی از مناطق یا قشرهای اجتماعی مجوز فعالیت بیشتری داده خواهد شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: