کد خبر: ۵۰۴۳۲۶
تاریخ انتشار: ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۷

فرمانده ستاد مدیریت کرونا در کلان‌‌شهر تهران با بیان اینکه امروز در تهران مجموع مراجعات به بخش‌‌های بهداشتی و درمانی بالغ بر ۶ هزار و ۳۹۰ نفر بوده است، گفت: ۳۱۲ نفر در بخش‌‌های عادی و ۸۱ نفر در بخش‌‌های ویژه بستری شدند.

به گزارش شفاف، دکتر علیرضا زالی در یک گفتگوی تلویزیونی با اشاره به وضعیت کرونا در تهران اظهار کرد: امروز در تهران مجموع مراجعات به بخش‌‌های بهداشتی و درمانی بالغ بر 6 هزار و 390 نفر بوده است که از این جمع 312 نفر نیاز به بستری در بخش‌‌های عادی بیمارستانی پیدا کردند و 81 نفر به دلیل بدحال بودن مستقیماً در بخش‌‌های ویژه بستری شدند.

وی با بیان اینکه این آمارها نگران‌‌کننده است، افزود: این آمار در روزهای گذشته با شیب ملایمی رو به افزایش بوده است و طبیعی است که با حضور متراکم در شهر و ترددهای پرتراکم، این سناریو نگران‌‌کننده‌‌تر خواهد شد.

زالی با بیان اینکه مهمترین مسئله،ترددهای غیرضروری است، خاطرنشان کرد: مصوباتی که صورت می‌‌گیرد ممکن است به اشتباه این پیام را به مردم مخابره کند که بیماری کنترل شده است؛ در حالیکه وضعیت در تهران و برخی نقاط دیگر کشور، حاکی از عدم کنترل اپیدمی است.

وی ادامه داد: در چنین شرایطی، هرگونه بازگشت شتاب‌‌زده و عجولانه در حضور اجتماعی مردم و ترددهای درون شهری می‌‌تواند باعث تشدید مراجعات بیمارستانی و افزایش موارد مرگ و میر شود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: