کد خبر: ۵۰۴۸۴۷
تاریخ انتشار: ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۳

فشار اهالی فوتبال ایتالیا به دولت این کشور برای صدور مجوز از سرگیری تمرینات سرانجام جواب داد و فوتبالیست‌های شاغل در کالچو به زودی می‌توانند تمرین کنند.

به گزارش شفاف، دولت ایتالیا به تمام باشگاه‌های فوتبال این کشور که به دلیل شیوع کرونا دو ماه است مسابقات و تمرینات‌شان به حالت تعلیق درآمده اجازه داد که از فردا (دوشنبه) تمرینات خود را به صورت فردی از سر بگیرند.

جوزپه کونته، نخست وزیر ایتالیا هفته گذشته بخشنامه‌‌ای را درباره آغاز فاز دوم مبارزه با ویروس کرونا در این کشور اعلام کرد که مطابق آن تنها شهروندان عادی می‌توانستند از فردا به صورت فردی در پارک‌ها و فضاهای سبز و با رعایت فاصله گذاری اجتماعی فعالیت بدنی داشته باشند اما اجازه انجام همین کار در زمین‌های تمرینی از ورزشکاران رشته‌های گروهی مانند فوتبال سلب شده بود. این ماجرا اعتراض مدیران سری A و باشگاه‌های ایتالیایی را در پی داشت.

پس از آنکه استانداران چند استان کم خطر ایتالیا از جمله امیلیا کامپانیا و لاتزیو به تیم‌های این منطقه اجازه دادند تمرینات‌شان را به صورت انفرادی از سر بگیرند، دولت ایتالیا به سایر تیم‌های این کشور هم اجازه داد که از روز دوشنبه به زمین تمرینی برگردند تا از بی‌عدالتی و عدم وجود شرایط یکسان برای تمام تیم‌ها جلوگیری شود.

مطابق بخشنامه اولیه دولت ایتالیا، ورزشکاران رشته‌های تیمی باید تا 18 می (29 اردیبهشت) صبر می‌کردند تا به زمین تمرینی برگردند اما بعد از آنکه چند تیم اجازه تمرین پیدا کردند، دولت تصمیم گرفته که به همه تیم‌ها این مجوز را بدهد. به نظر می‌رسد دلایل باشگاه‌ها و اتحادیه فوتبالیست‌های ایتالیا برای متقاعد کردن دولت کافی بوده است. آنها معتقد بودند که انفرادی تمرین کردن ورزشکاران در زمین‌های تمرینی که به طور مرتب ضدعفونی می‌شود برای آنها به مراتب امن‌تر از ورزش کردن در پارک‌های محلی است.

 

با این حال نشریه رپوبلیکای ایتالیا گزارش داده که هنوز امکان دارد جوزپه کونته دستور دهد فصل جاری سری A مختومه اعلام شود. این موضوع به نتیجه جلسه او و دیگر مسئولان دولت ایتالیا در روز چهارشنبه بستگی خواهد داشت.

تمامی 20 باشگاه ایتالیا بر تمایل خود برای به پایان رساندن فصل تأکید کرده‌اند و به نظر‌ می‌رسد که تنها مانع باقی مانده تصویب پروتکل‌های پزشکی لازم برای بازگشت آنها به زمین مسابقه است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: