کد خبر: ۵۰۵۸۸۵
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۹

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران با اشاره به بستری ۲۴۴ بیمار جدید مبتلا به کرونا در تهران به نکاتی برای حضور کارمندان در ادارات اشاره کرد.

به گزارش شفاف، دکتر علیرضا زالی در گفت‌وگویی تلویزیونی درباره آخرین آمار بستری بیماران مبتلا به کرونا در تهران، گفت: در 24 ساعت گذشته، در بخش‌های عادی 183 مورد و در بخش‌های مراقبت‌های ویژه 61 بیمار جدید در بیمارستان‌های استان تهران بستری شدند.

وی افزود: 292 بیمار نیز در طی 24 ساعت گذشته از مجموع بیمارستان‌های استان تهران ترخیص شدند.

وی ادامه داد: مجموع مراجعین به بخش‌های بهداشتی و درمانی در طول 24 ساعت گذشته با کاهش 13.5 درصدی همراه بوده است؛ البته در روزهای آخر هفته به دلیل کاهش مراجعه شهروندان به واحدهای مراقبت بهداشتی با یک آمار کاهشی روبه‌رو می‌شویم.

زالی با اشاره به بازگشایی اداره‌ها از فردا، تصریح کرد: افرادی که در طول دو هفته اخیر برایشان تشخیص کووید19 داده شده است حتماً باید بر اساس نظر پزشک معالج از حضور در اداره‌ اجتناب کنند و تا زمانی که برگه تعیین قطعی برای حضور در مراکز اداری به آن‌ها داده نشده است باید از حضور در ادارات ممانعت به عمل بیاورند.

وی افزود: افرادی که در دو هفته اخیر با افراد کرونامثبت در تماس بوده‌اند به دلیل شانس بالای انتقال باید از حضور در محل‌های اداری اجتناب کنند؛ افرادی که علائم بالینی اعم از تب، سرفه، تنگی نفس، دردهای عضلانی و دردهای ستون فقرات، سردردهای شدید، علائم گوارشی به‌خصوص اسهال‌های آبکی، احساس خستگی و ضعف دارند قبل از حضور در ادارات با پزشک معتمد ادارات یا پزشک معالج خود تماس بگیرند و در صورتی که تشخیص قطعی بر عدم ابتلا یا مظنون نبودن کرونا باشد در محیط کاری حضور پیدا کنند.

فرمانده ستاد مدیریت کرونا در کلان‌شهر تهران خاطرنشان کرد: از آن‌جا که محیط‌های اداری مسقف هستند و امکان فاصله‌گذاری اجتماعی با مشکلاتی روبه‌روست در صورت امکان، تهویه هوا صورت بگیرد و پنجره‌ها باز باشد و اگر از کولر استفاده می‌شود حتماً از منافذی استفاده شود که باد کولر در چرخش قرار بگیرد‌ و تهویه باد کولر صورت بگیرد. کارمندان از حضور در محل‌هایی مانند رستوران و نمازخانه‌‌ها که شانس ابتلا را افزایش می‌دهند اجتناب کنند و توصیه ما این است که آبدارخانه‌ها فعال نباشند و تا حد امکان از پذیرایی در ادارات ممانعت به عمل آید.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: