کد خبر: ۵۰۶۱۶۷
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۰

ستاره جوان والیبال امیدار است با ارائه توانمندی‌های خود با تیم ملی ایران به موفقیت برسد، جایگاه خود را در تیم ملی تثبیت و هر روز پیشرفت کند.

به گزارش شفاف، سایت فدراسیون جهانی والیبال در گزارشی به تمجید از جواد کریمی، پاسور جوان و آینده دار تیم ملی ایران پرداخته است. در این گزارش آمده است: 

جواد کریمی، پاسور آینده دار تیم ملی والیبال ایران در انتظار فرصت  و نوبت برای نشان دادن توانایی‌های خود در زمین است. در حال حاضر، چندین پاسور جوان در والیبال ایران حضور دارند که همگی چشم به سعید معروف، پاسور سطح بالای تیم ایران دارند. جواد کریمی که از تیم جوانان ایران به تیم ملی رسید، خود را به عنوان پاسور دوم تیم ملی مطرح کرده است. 

 در حالی که معروف، سطح بسیار بالایی از والیبال را ارائه می‌کند، کریمی نیز با ایفای قدرتمند نقش یک پاسور، توقعات مربیان و هم تیمی‌های خود را برآورده کرده است. 

کریمی، مهارت‌های بالایی دارد و با شکیبایی خاصی در پست پاسور دوم در انتظار روزی است که رهبر تیم ملی ایران شود. 

سعید معروف، کاپیتان تیم ملی ایران می‌گوید: ما بازیکنان خوبی در تیم ملی داریم. بازیکنان جوانی در هر پست وجود دارند. پاسور دوم ما نیز عملکرد بسیار خوبی دارد و کاملا روی بازی متمرکز است. 

کریمی از اینکه ذخیره معرف است، احساس خوش شانسی می‌کند: بازی با معروف، تجربه بزرگی برای من است چون من در حال یادگیری از بهترین پاسورهای جهان هستم. من خیلی خوش شانس هستم که در تیمی بازی می‌کنم که معروف در آن حضور دارد چون او همه تجربیات خود را در اختیار بازیکنان جوان قرار می‌دهد. من بازی تمام پاسورهای مطرح جهان را زیر نظر دارم و سعی می‌کنم نقاط قوت آنها را یاد یگیرم  و در بازی پیاده کنم.  

آخرین بازی کریمی برای تیم ملی در مسابقات انتخابی المپیک در چین بود ولی اوج درخشش او به جام جهانی 2019 ژاپن مربوط می‌شود. کریمی در این مورد می‌گوید: جام جهانی 2019 پس از مسابقات انتخابی المپیک، بزرگ‌ترین تورنمنتی بود که در آن شرکت داشتم. بازی مقابل بزرگترین بازیکنان جهان، تجربه بسیار جالبی برای من بود. من در تعداد زیادی از مسابقات به میدان رفتم و تجربیات زیادی کسب کردم.  

جواد کریمی، همچنان خود را به عنوان جانشین نخست سعید معروف در تیم ملی به همگان معرفی کرده است. این ستاره جوان امیدار است با ارائه توانمندی‌های خود با تیم ملی ایران به موفقیت برسد، جایگاه خود را در تیم ملی تثبیت و هر روز پیشرفت کند. 

کریمی می‌گوید: من در یک خانواده والیبالی رشد کردم و من تحت تاثیر پدر خود بودم. او مرا برای بازی والیبال همراه خود می‌بُرد. من زیر نظر مربیان مختلف و با جدیت زیاد تمرین کردم تا به تیم نوجوانان ایران رسیدم. من پله‌های ترقی را یکی پس از دیگری طی کردم تا به تیم ملی رسیدم. 

او ادامه داد: وقتی شما در تیم ملی بازی می‌کنید، فقط کشور و پرچم برای شما اهمیت دارد و همه بازیکنان روی عملکرد خود تمرکز دارند. بازی در باشگاه اما یک حرفه است که برای امرار معاش یک ورزشکار ضروری است. رفتار و عملکرد حرفه‌ای باعث پیشرفت مهارت‌های شما می‌شود. 

پاسور تیم ماسیک بلژیک گفت: من از وقتی به صورت حرفه‌ای وارد والیبال شدم به فکر بازی در المپیک بودم. المپیک اوج هنر یک بازیکن است. من روزی که سهمیه المپیک توکیو را کسب کردیم، بسیار خوشحال شدم چون بزرگ‌ترین موفقیت دوران ورزشی من بود. 

نخستین بازیکن ایرانی تیم «گرینیارد ماسیک» بلژیک گفت: بازی برای یک تیم خارجی، فرصت بزرگی برای من است و همه بازیکنان به دنبال چنین تجربه‌ای هستند. من خیلی خوشحالم که در سنین جوانی می‌توانم خارج از کشور و در یک باشگاه بزرگ اروپایی بازی کنم. امیدوارم سفیر خوبی از والیبال ایران در بلژیک باشم و مربیان، هم تیمی‌ها و هوادارانم از بازی من لذت ببرند. 

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: