کد خبر: ۵۰۶۴۷۷
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۸

در بحبوحه اعترضات در آمریکا به خشونت پلیس و بی‌عدالتی که با کشته شدن جورج فلوید به راه افتاد، معترضان ضد نژادپرستی، ستاره دونالد ترامپ در پیاده‌روی مشاهیر هالیوود را با پیام "زندگی سیاه‌پوستان مهم است" مخدوش کردند.

به گزارش شفاف به نقل از اسپوتنیک، اعتراضات "زندگی سیاه‌پوستان مهم است" در آمریکا و دیگر کشورهای جهان با حضور پرتعداد معترضان روبرو شده و در تمام ۵۰ ایالت آمریکا برای دومین هفته پیاپی اعتراضات ادامه دارد.

در بحبوحه اعتراضات، ستاره دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در پیاده‌روی مشاهیر هالیوود برای بار دیگر مخدوش شد. این معترضان به نژادپرستی سیستماتیک اعتراض دارند و با اسپری مشکی روی ستاره ترامپ را پوشاندند و سر واژه‌های "بی‌ال‌ام" (BLM) را که به عبارت "زندگی سیاه‌پوستان مهم است" اشاره دارد، کنار آن نوشتند.

براساس گزارش‌ها، روز یکشنبه حدود ۵۰ هزار معترض در بلوار هالیوود، واقع در لس آنجلس ایالت کالیفرنیا حضور داشتند. ستاره ترامپ تقریبا محو شده و فرد معترض همچنین کیسه‌ای حاوی "فضولات سگ" روی آن قرار داده است.

دونالد ترامپ سال ۲۰۰۷ این ستاره را بابت ایفای نقش در برنامه "کارآموز" شبکه ان‌بی‌سی دریافت کرده بود اما از زمان پیروزی او در انتخابات سال ۲۰۱۶ بارها هدف معترضان قرار گرفته است.

برخورد رئیس‌جمهوری آمریکا با اعتراضات گسترده در سراسر این کشور مورد انتقاد است و تصمیم او برای تشدید تدابیر امنیتی اطراف کاخ سفید با استفاده از نیرو و حصارهای فلزی بلند با واکنش‌های منفی از جمله از سوی شهردار واشنگتن دی‌سی مواجه شد.

انتهای پیام        

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: