کد خبر: ۵۰۷۲۱۰
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۶

رئیس سازمان نوسازی توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: زندگینامه خیران مدرسه ساز تدوین می‌شود و تاکنون کتاب چند خیر مدرسه‌ساز منتشر شده است.

به گزارش شفاف،  مهراله رخشانی مهر در حاشیه مراسم رونمایی از کتاب خیر مدرسه‌ساز با اشاره به اینکه نوع دوستی فراگیر است و گستره وسیعی دارد، بیان کرد: خیرین مدرسه‌ساز افرادی هستندکه در افزایش دانایی جامعه مشارکت داشته و در آموزش و آگاهی‌بخشی جامعه نقش‌آفرینی می‌کنند.

وی ادامه داد: خیرین با اعمال نیک و خداپسندانه خود علاوه بر ساخت مدرسه، فرهنگ‌ مقدس مشارکت در این زمینه را ترویج می‌دهند و این دقیقاً نکته‌ای است که برای توسعه و تجهیز فضاهای آموزشی اهمیت بسیار زیادی دارد.

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور اظهار کرد: برای توسعه مشارکت گسترده خیرین و ایجاد تغییرات محسوس در جریان ساخت و ساز فضاهای آموزشی، پرورشی و ورزشی، بسته تحولی توسعه مشارکتهای مردمی با تدوین طرح «آجر به آجر» در دستور کار سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس قرار گرفته است.

رخشانی مهر مستندسازی و نگارش زندگینامه خیرین و نیکوکاران تاثیرگذار در جامعه برای معرفی به آیندگان و الگو قرار دادن آن برای نسل آینده‌ساز را مورد توجه قرار داد و گفت: بنابراین در مجموعه سازمان نوسازی مدارس کشور بر آن شدیم تا علاوه بر شناسایی این افراد، نسبت به تهیه زندگینامه آنها اقدام کنیم  و این موضوع را نه تنها در تهران بلکه در استان‌های مختلف در دست اجرا داریم،  بر همین اساس هم  تا کنون کتاب زندگینامه چندین خیّر گرانقدر ملی را به رشته تحریر درآوردیم که کتاب خانم گیتی‌نژاد هم از جمله آن بود.

گفتنی است در حاشیه این مراسم،  برای ساخت دو  مدرسه تعهد شد که مدرسه سه کلاسه در سیستان و بلوچستان به همت یک بانوی خیر‌جوان و ساخت مدرسه دیگری در خراسان جنوبی توسط یک خیر آقا انجام خواهد شد.

 

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: