کد خبر: ۵۰۷۲۷۹
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۹

مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان از تولید دستگاه رادیولوژی موبایل دیجیتال برای شناسایی بیماران مبتلا به کرونا در کشور خبر داد.

به گزارش شفاف، سهیل صادقیان، مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان داخلی در حوزه مهندسی پزشکی در گفت و گویی، اظهار کرد: تولید دستگاه رادیولوژی موبایل دیجیتال به دلیل رزولوشن بالایی که دارد می‌تواند جایگزین دستگاه سی‌تی‌اسکن باشد از طرفی قیمت آن یک پانزدهم دستگاه‌های سی‌تی‌اسکن است.

صادقیان بیان کرد: با دستگاه رادیولوژی موبایل دیجیتال می توان به کار  سرعت بالایی داد، مراجعانی که ریه هایشان مشکلی ندارد را به خانه عودت داد و برای عده کمتر که مشکوک هستند درخواست تست آزمایشگاهی کرونا داد.

راه اندازی خط تولید قطعه مونو بلاک 

مدیر عامل این شرکت دانش بنیان بیان کرد: ما مجوز تولید دستگاه رادیولوژی موبایل دیجیتال را داریم و با کمک صندوق نوآوری و شکوفایی موفق شدیم خط تولیدمان را گسترش دهیم و با تسهیلات ارائه شده اقدام به تولید قطعه مونو بلاک کردیم.

صادقیان درباره قطعه مونو بلاک گفت: این قطعه بخشی از دستگاه رادیولوژی دیجیتال موبایل است که شرکت ما موفق به ساخت آن شده است.

او اظهار کرد: در حال پیگیری دریافت مجوزهای محصول از وزارت بهداشت  هستیم.

مدیر عامل این شرکت دانش بنیان در پایان افزود: شرکت ما برای اولین بار موفق به مونتاژ دستگاه تصویربرداری سیار در ایران شده است و امیدواریم در سال جهش تولید، یک جهش واقعی را از مونتاژ به تولید مستقل این دستگاه تجربه کنیم.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: