کد خبر: ۵۰۷۸۳۰
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۰

رئیس اداره بهبود تغذیه مراکز جمعی وزارت بهداشت گفت: نمازگزاران باید در مساجد از مُهر و سجاده شخصی استفاده کنند.

توزیع و پخت غذا در فضای مسقف ممنوع/ توزیع ادویه به صورت فله ای ممنوع / لزوم کوتاه شدن زمان شیفت ها در کفشداری / استفاده از سجاده و چادر شخصی در اماکن متبرکه/به گزارش شفاف، رضا عزتیان، رئیس اداره  بهبود تغذیه  مراکز جمعی وزارت بهداشت در گفت و گویی، اظهار کرد: روحانیون و گروه‌های جهادی یکی از افراد در معرض خطر بیماری کرونا هستند به همین دلیل باید از تجهیزات حفاظتی مانند ماسک و دستکش در هنگام حضور در تجمعات مذهبی و بیمارستان ها و مراکز درمانی استفاده کنند .

او ادامه داد:  روحانیون باید به هنگام حضور در مراسم مذهبی جهت سخنرانی  و انجام مشاوره های دینی، نکات بهداشت فردی را به طور دقیق رعایت و در هنگام صحبت با دیگران تا حد ممکن به موضوع فاصله گذاری اجتماعی توجه کنند.

 رئیس دفتر بهبود تغذیه  مراکز جمعی وزارت بهداشت تاکید کرد: نمازگزاران باید در اماکن متبرکه و مساجد از  مُهر و سجاده شخصی استفاده کنند. کفشداری می تواند مکانی برای گسترش آلودگی و انتشار ویروس کرونا باشد به همین دلیل باید به طور مرتب این مکان ها گندزایی شوند و افراد شاغل در این محل ها حتما از  تجهیزات حفاظتی مانند ماسک و دستکش  استفاده کنند.

لزوم کوتاه شدن زمان شیفت ها در کفشداری

عزتیان بیان کرد:  شیفت های افراد فعال در کفشداری ها در فواصل زمانی نسبت به گذشته با هدف پیشگیری از شیوع بیماری کرونا کوتاه تر باید شود .

رئیس دفتر بهبود تغذیه  مراکز جمعی وزارت بهداشت تاکید کرد: مواد غذایی باید در ظروف یکبار مصرف ارائه شود و ادویه جات مانند نمک و سماق باید در بسته بندی های بهداشتی در بین مردم توزیع شود.

عزتیان گفت: استفاده از سجاده  عمومی به صورت موقت، در اماکن متبرکه و مذهبی ممنوع است  و نمازگزاران باید از سجاده و بانوان از چادر شخصی خود استفاده کنند.

او افزود:  پخت غذا و سرو آن در فضای مسقف با هدف پیشگیری از انتشار آلودگی و شیوع بیماری کرونا ممنوع است. گند زدایی ظروف پس از هر بار مصرف باید انجام شود و ظروف باید با  آب بالای ۵۷ درجه شسته شود.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: