کد خبر: ۵۰۹۰۷۷
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۱

صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری فراخوان حمایت از نوآوری‎های سبز را اعلام کرد.

به گزارش شفاف، طرح‌های پژوهشی محققان در حوزه‌های کشاورزی و منابع طبیعی، علوم و علوم زیستی حمایت می‌شوند. صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در این زمینه فراخوانی اعلام کرده است.

بر اساس این فراخوان محققان و پژوهشگران کشور از نخستین روز مرداد ماه سال جاری تا ۱۵ مهرماه برای ارسال طرح‌های خود فرصت دارند. این چهارمین فراخوانی است که در دومین سال انتشار فراخوان‌های سالیانه در این حوزه از سوی صندوق منتشر می‌شود.

۱۷ کارگروه تخصصی در صندوق حمایت از پژوهشگران و نوآوران فعال هستند. با انتشار سه فراخوان در سال حمایت از طرح‌های فناورانه حوزه‌های گوناگون پژوهشگران کشور را انجام می‌دهند.

این اقدام صندوق گامی در راستای گسترش فعالیت‌های فناورانه است. علوم پایه، هنر و معماری، معارف و علوم اسلامی، تغییرات اقلیم و گرمایش جهانی، آلاینده‌های زیست محیطی، مطالعات علم و فناوری و کشاورزی و منابع طبیعی برخی از حوزه‌هایی هستند که این کارگروه‌ها در آن‌ها فعالیت می‌کنند.

 در این فراخوان حوزه‌های کشاورزی و منابع طبیعی، علوم و علوم زیستی مد نظر قرار گرفته است و پژوهشگران کشور برای ارسال طرح و دریافت حمایت می‌توانند به سایت صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مراجعه کنند.

در مجموع سه فراخوان قبلی برای کارگروه کشاورزی و منابع طبیعی و کارگروه علوم علوم زیستی ۷۰۴ طرح پژوهشی در سامانه کایپر صندوق ثبت شد که از این تعداد، ۱۸۷ طرح به تصویب کمیته تخصصی رسید و ۵۱۷ طرح توسط داوران در حال بررسی است.

در نخستین سال انتشار و در طی اعلام ۳ فراخوان برای کارگروه‌های کشاورزی و منابع طبیعی و نیز علوم و علوم زیستی، مجموعاً ۳۵۷ طرح پژوهشی، ۱۵۴ رساله دکتری و ۱۹۳ طرح‌های پسا دکتری در سامانه به ثبت رسید که ۲۷۱ طرح متعلق به بانوان پژوهشگر و ۴۳۳ طرح نیز به آقایان اختصاص دارد. همچنین از مجموع ۷۰۴ طرح پژوهشی ۴۰۲ طرح مربوط به کارگروه علوم و علوم زیستی بوده و۳۰۲ طرح نیز به کارگروه کشاورزی و منابع طبیعی است.

بر اساس این گزارش، نخستین روز تیرماه نیز کارگروه‌های علوم پزشکی، ریاضی و فیزیک، علوم دامی و دامپزشکی و شیلات فراخوان حمایت طرح‌های پژوهشی حوزه‌های مد نظر را منتشر کردند و محققان برای ارسال طرح‌های خود تا ۱۵ شهریور ماه سال جاری فرصت دارند.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: