کد خبر: ۵۰۹۴۱۷
تاریخ انتشار: ۰۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۵

وزیر کشور یمن از اطلاعاتی پرده برداشت که نشان می‌دهد شمار زیادی تروریست داعش و القاعده به مناطق تحت اشغال عربستان و امارات و مزدورانشان به‌ویژه در استان البیضاء وارد شده‌اند تا با ارتش و کمیته‌های مردمی بجنگند.

به گزارش شفاف، عبدالکریم الحوثی در گفتگو با روزنامه «26 سپتامبر» گفت وزارت کشور و دستگاههای امنیتی توانستند به‌لطف خداوند پیشرفتها و موفقیتهای چشمگیری در تثبیت امنیت و آرامش کسب کنند و تعداد زیادی عملیات جنایتکارانه را خنثی و هسته‌های وابسته به جنگ‌افروزان را متلاشی کنند.

وی از طرح فراگیری خبر داد که مسئولان وزارت کشور برای بهبود و توسعه عملکرد مؤسسات تابعه اجرا می‌کنند و دوره آتی شاهد توسعه فعالیت امنیتی خواهد بود.

الحوثی افزود وزارت کشور مأموریت اجرای مفاد چشم‌انداز ملی ویژه دولت‌سازی را به‌عهده دارد و کمیته‌ای ویژه در این زمینه با مأموریت مشخص کردن کلیات طرح برای اجرا و پیگیری تشکیل شده است.

وزیر کشور دولت نجات ملی یمن در صنعاء تأکید کرد: وزارت کشور یمن گام بزرگی در اجرای طرح ادغام کمیته‌های مردمی در دستگاههای امنیتی بر اساس دستورات رهبری انقلاب (عبدالملک الحوثی) و رئیس شورای سیاسی عالی (مهدی المشاط) برداشته است و ما درصدد به سرانجام رساندن و تکمیل این طرح هستیم.

الحوثی اظهار داشت وضعیت امنیتی در مناطق اشغالی از هم گسسته شده است به‌ویژه با توجه به اینکه جرم و جنایت در اشکال مختلف آن در این مناطق گسترش یافته است و این مسئله البته تأثیر منفی بر وضعیت امنیتی کل کشور خواهد گذاشت.

وزیر کشور یمن افزود سرازیر شدن آوارگان آفریقایی طرح هدفمند و برنامه‌ریزی‌شده کشورهای جنگ‌افروز (عربستان و یمن) است تا از این اهرم فشار برای برهم زدن آرامش عمومی استفاده کنند.

وی اضافه کرد: وزارت کشور با مهاجران غیرقانونی بر اساس قوانین جاری و توافقات بین‌المللی عمل می‌کند و هزاران نفر از این افراد تاکنون اخراج شده‌اند و افراد دیگری که عربستان برای وارد کردن آنها به کشورمان پس از استفاده از آنها در صفوف نظامیانش تلاش کرده بود، بازداشت شدند.

سرلشگر الحوثی همچنین از نقش دستگاههای امنیتی و دستگاه پلیس در تقویت امنیت و آرامش عمومی تقدیر کرد و از برنامه‌ای در سایه امکانات موجود و در راستای منافع عمومی برای بازسازی آنچه متجاوزان در بخش امنیتی تخریب کرده بودند، خبر داد.

از سوی دیگر محمد عبدالسلام رئیس هیئت ملی یمن و سخنگوی انصارالله با بیان اینکه کشورهای متجاوز و جنگ‌افروز و سازمان ملل تعامل مثبتی با هیچ طرح صلح ندارند، تأکید کرد: آنها خواهان صلح عادلانه نیستند بلکه به‌دنبال تسلیم ما هستند.

وی افزود: ابتکارعمل‌هایی که ما ارائه کردیم، تمایل ما برای تشویق طرفها از جمله کشورهای متجاوز را برای رسیدن به صلح جدی ثابت می‌کند.

عبدالسلام ابراز کرد: هیئت ملی یمن به تماس با همه طرفها حتی کشورهای متجاوز و از جمله آمریکا و انگلیس ادامه می‌دهد، البته ما نه در چارچوب دنباله‌روی و اطاعت و پذیرش دیکته‌ها بلکه به‌عنوان طرفی که نماینده ملت یمن هستیم، با آنها می‌نشینیم.

سخنگوی جنبش انصارالله تأکید کرد ملت یمن همچنان در برابر متجاوزان سعودی آمریکایی و مزدورانشان ایستادگی و مقاومت می‌کنند و گذشت شش سال از جنگ برای ملت یمن ثابت کرد که تنها گزینه و مفیدترین گزینه، مقابله با متجاوزان است.

عبدالسلام تصریح کرد ارتش و کمیته‌های مردمی دستاوردی تاریخی برای ملت بزرگ یمن محقق کردند که زیباترین حماسه‌ها و جانفشانی‌ها و فداکاری‌ها را رقم زدند. ملت یمن، جنگ و محاصره را فرصتی برای پایه‌ریزی توانمندی‌های نظامی قدرتمندی قرارداد که از امنیت وطن و ثبات آن حمایت می‌کند.

وی تصریح کرد نظام سعودی هیچ حقی ندارد در مسائل سیاسی یمن و تغییر دولتها و رهبران سیاسی دخالت کند.
عبدالسلام خاطرنشان کرد توافق ریاض بیانگر شکست آشکار نظام سعودی در اداره نزاع میان هم‌پیمانانش بود.

سخنگوی جنبش انصارالله با تمجید از نقش و مواضع دولت عمان گفت سلطان‌نشین عمان الگویی از یک کشور همسایه است که هیچ طرح زیان‌بخشی علیه ملت یمن ندارد.

وی در پایان گفت درآمدهای بنادر، نفت و گاز در مناطق تحت سیطره اشغالگران به جیب‌های فاسدان می‌رود یا کشورهای متجاوز آن را غارت می‌کنند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: