کد خبر: ۵۱۰۰۳۶
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۴

رئیس مجلس شورای اسلامی در بازدید از خبر رسانه ملی از خبرگزاری صدا و سیما بازدید کرد، بازدید از اخبار سیما ،‌اخبار صدا و شبکه خبر از دیگر برنامه های آقای قالیباف بود.

به گزارش شفاف، در این بازدید که دکتر علی عسکری رئیس رسانه ملی و آقای مجید آخوندی معاون سیاسی رسانه ملی هم حضور داشتند ، دکتر محمدباقر قالیباف در جریان فرآیند تولید خبر در بخش های مختلف اخبار داخلی ، استان ها و اخبار خارجی صدا و سیما قرار گرفت.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین در جمع خبرنگاران خبرگزاری صدا و سیما با تعدادی از خبرنگاران به صورت صمیمی گفتگو کرد و در جریان دغدغه ها و مشکلات آن ها قرار گرفت.

آقای قالیباف با حضور در تدوین خبرگزاری صدا و سیما . از مراحل تدوین برنامه بدون تعارف و گزارش روز خبرنگار و کرونا بازدید کرد.

آقای سیدمهرداد سید مهدی رئیس خبرگزاری صدا و سیما و آقای مصطفی قمری وفا مدیرکل اخبار داخلی هم توضیحاتی در خصوص مراحل و فرآیند کاری در این خبرگزاری ارائه کردند.

آقای قالیباف با اشاره به خبرنگاران قدیمی و همچنین شهید و نیز جانبازان حوزه خبررسانی گفت: گاهی برخی پیشکسوتانی را که چهل سال پیش جای شما نشسته بودند، می بینیم؛ انصافا امروز زحمات خبرنگاران است که اخبار را به درستی ثبت و نشر می دهند و حفظ می کنند و تاریخ بقیه و آیندگان را با حقیقت می سازند.
رییس مجلس گفت: ما به عنوان خدمتگزاران مردم وقتی نگاه می کنیم ، می بینیم که اگر تحلیل و ثبت و ضبط شما نباشد، اگر ما هر کاری هم بکنیم، دیده و ماندگار نمی شود و ناقص است؛ شما رسالتی در افکار عمومی دارید و به نمایندگی از افکار عمومی مطالبه مردم را دنبال می کنید.

 
نقش خبرنگاران در ثبت صحنه های مهم کم نظیر است
رئیس مجلس شورای اسلامی در بازدید از خبر رسانه ملی : نقش خبرنگاران در پیشبرد اهداف کشور بی بدیل است.
دکتر قالیبف در بازدید از استودیوی اخبار سیما با حضور در خبر نیمروزی ،‌افزود : خبرنگاران وقایع مهم را برای آیندگان ثبت می کنند و تلاش خبرنگاران قابل تقدیر است . 

رییس مجلس شورای اسلامی نقش خبرنگاران را کم نظیر خواند و گفت: اگر زحمات خبرنگاران عزیز و مجاهدت آن ها نباشد، صحنه های مهم و حیاتی ماندگار نمی شود.
آقای قالیباف افزود: نقش خبرنگاران عزیز انصافا کم نظیر است و اگر زحمات خبرنگاران عزیز و مجاهدت آن ها نباشد صحنه های مهم و حیاتی ماندگار نمی شود .
 

تاکید رئیس مجلس بر نقش خبرنگاران در پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا
رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین  بر نقش خبرنگاران در فرهنگسازی و اطلاع رسانی برای پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا تاکید کرد.
آقای قالیباف در ادامه گفتگوی خود با خبر نیمروزی شبکه یک سیما افزود: مجلس شورای اسلامی متعلق به همه مردم است و افتخارمان این است که نماینده مردم هستیم و ان شاءالله که بتوانیم هر کار و وظیفه‌ای که داریم به خوبی انجام دهیم.
رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه ذینفع اصلی مردم هستند گفت: شغل خبرنگاری شغل سخت و دشواری است.
آقای قالیباف با اشاره به مرحوم رجایی از خبرنگارانی که اخیراً بر اثر بیماری کرونا درگذشت افزود: من از قبل با ایشان آشنا بودم و اقای رجایی از خبرنگاران جوان و متعهد بودند.
وی به بازدید خود از منزل آقای رجایی و دیدار با خانواده وی اشاره کرد و گفت: پدر و پدرخانم ایشان از رزمندگان دوران دفاع مقدس بودند.
اقای قالیباف افزود: ان شاءالله ما بتوانیم قدردان همه اقشار جامعه به ویژه خبرنگارانی که در صحنه‌های سخت از دوران دفاع مقدس تا کنون و در دوران دفاع از سلامت فعال هستند باشیم.
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: امروز خبرنگاران همه خطرات مربوط به کرونا را می‌پذیرند تا بتوانند صحنه‌های مهم و حیاتی را ثبت و با فرهنگ سازی افکار عمومی را مدیریت کنند تا از این بیماری در سطح جامعه پیشگیری شود.
وی افزود: حتماً ما هم در این زمینه به سهم خودمان انجام وظیفه خواهیم کرد.
 
بازدید دکتر قالیباف از خبرگزاری صدا و سیما
اقتصاد مردمی را در دستور کار داریم
رییس مجلس همچنین در خصوص مهمترین اولویت‌های مجلس یازدهم در ماه‌های آینده گفت: بحث اقتصاد مردمی را به عنوان مهمترین موضوع در دستور کار داریم.
آقای قالیباف در ادامه گفتگوی خود با خبر نیمروزی شبکه یک سیما، افزود: در این زمینه با دو قوه دیگر نیز هماهنگی کامل وجود دارد که دست به دست هم بدهیم و مشکلات معیشتی و حوزه مربوط به اشتغال و ثبات اقتصادی را که یک ضرورت جدی است حل کنیم و شرایط امروز را که قابل قبول نیست و مردم را به زحمت انداخته مهار کنیم و این اولویت ماست.
وی اضافه کرد: ما در مجلس چند تا از طرح‌ها را در همین هفته‌های اخیر تصویب کردیم و برخی کار‌ها را نیز با نظارت و پیگیری در حال انجام هستیم و همانطور که رییس جمهور محترم نیز اعلام کردند در این جلسات شورای عالی اقتصادی یک هماهنگی و یک کار خوب را پیش می‌بریم.
رئیس مجلس گفت: مطمئنا طرح‌هایی در دستور کار است که انشاء الله خبر‌های خوبی در این حوزه و در زمینه سامان بخشی اقتصاد چه در بازار بورس و چه بازار ارز و چه بحث ریال و بازار پول مد نظر داریم.
وی تاکید کرد: مطمئن هستیم حتما آینده خوبی پیش رو داریم البته راه سختی در پیش است و تقاضا دارم از همه خبرنگاران و رسانه ملی که همراهی داشته باشند تا با یکدیگر بتوانیم از این راه سخت عبور کنیم.
اقای قالیباف گفت: با طرح‌هایی که در دست است و هماهنگی کاملی که بین سه قوه برای حل این مشکلات وجود دارد مطمئنیم از هفته آینده نتیجه پیش درآمد این طرح‌های جدید را مردم ما خواهند دید و شاهد آغاز یک تحول و ثبات اقتصادی خواهیم بود.

 

دکتر قالیباف همچنین در ادامه بازدید سرزده از خبر رسانه ملی به اخبار صدا و شبکه خبر ر فت و از بخش های مختلف آنها نیز بازدید کرد. 

بازدید دکتر قالیباف از خبرگزاری صدا و سیما

 

بازدید دکتر قالیباف از خبرگزاری صدا و سیما

 

رئیس مجلس شورای اسلامی در شبکه خبر ، ابتدا از تحریریه های این شبکه بازدید کرد و سپس در استودیو شبکه حاضر شد.

بازدید سرزده رئیس مجلس شورای اسلامی از خبر رسانه ملی
به مناسبت روز خبرنگار، دکتر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی با حضور سرزده در رسانه ملی از بخش‌های مختلف خبر بازدید کرد.
دکتر علی عسکری رئیس رسانه ملی، در بدو ورود رئیس مجلس، از آقای قالیباف استقبال کرد.
رئیس مجلس شورای اسلامی سپس با حضور در معاونت سیاسی صدا و سیما، ابتدا به استودیوی اخبار نیمروزی اخبار سیما رفت و از نزدیک در جریان فرآیند پخش اخبار ۱۴ قرار گرفت.
گفتگوی صمیمی با مدیران و خبرنگاران خبرگزاری صدا و سیما، اخبار صدا و حضور در شبکه خبر از دیگر برنامه‌های بازدید سرزده رئیس مجلس شورای اسلامی از خبر رسانه ملی است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: