کد خبر: ۵۱۰۰۵۱
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۰

رئیس رسانه‌ملی با صدور پیامی از خبرنگاران و فعالان عرصه خبر خصوصاً به پاسِ تلاش‌هایشان در ایام شیوع کرونا، به عنوان جهادگرانی که چشم بصیر و بینای مردمند قدردانی کرد.

به گزارش شفاف، عبدالعلی علی‌عسکری رئیس صداوسیما به مناسبت روز خبرنگار پیامی صادر کرد که متن کامل این پیام در ادامه از نظرتان می‌گذرد:

بسمه تعالی

روز خبرنگار، فرصتی است برای پاسداشت مقام فعالان عرصه خبر و خبرنگارانی که تلاشی زائدالوصف برای اطلاع‌رسانی دقیق و صحیح و آگاهی بخشی به جامعه دارند. تلاش مجاهدانه این جمع در شش ماه اخیر که ماه‌های سخت مبارزه با ویروس منحوس کرونا است، تماشایی بود.

این جهاد مخلصانه، خبرنگاری در دوران هشت ساله دفاع مقدس را در یادها زنده کرد. روزگاری که خبرنگاران در میدان حاضر بودند و رشادت رزمندگان اسلام را ثبت و ضبط می‌کردند. این روزها نیز خبرنگاران، جهاد مدافعان سلامت، گروه‌های جهادی و مردم را در مواجهه با این اهریمن ناپیدا برای ثبت در تاریخ، ضبط و روایت می‌کنند.

بنا به سنت هر ساله، بر آن بودیم تا در جلسه‌ای باشکوه از خبرنگاران و فعالان عرصه خبر تجلیل کنیم، اما شیوع ویروس کرونا مانع برگزاری این جلسه زیبا و خودمانی شد. جلسه‌ای که هر سال محفلی دیدنی و شنیدنی از حضور جهادگران حوزه خبر بود. از برگزار نشدن این جلسه ناخرسندیم، اما مهم، حفظ سلامت تک‌تک خبرنگاران است. جا دارد از یکایک فعالان عرصه خبر که همدل و همراه به دل حوادث می‌روند، قدردانی و تشکر کنم.

امیدوارم این قشر زحمتکش و فعال مثل همیشه، چشم بینا و بصیر مردم باشند. حوادث را با دقت ببینند و عادلانه روایت کنند. خدا را شاکرم در دورانی که خبرنگاری تحقیقی، رونق فراوان یافته است، خبرنگاران رسانه‌ملی با درک عمیق، تعهدی شایسته و کارشناسی عمق یافته، موضوعات و دغدغه‌های جامعه را دلسوزانه مطرح می‌کنند.

بیان هر موضوع با این شیوه تحقیقی از زبان و نگاه این خبرنگاران توانسته است تا حد قابل توجهی، گرهی از گره‌های موجود در کشور را باز کند و تاثیر محسوسی در حل آن موضوع داشته باشد. جا دارد در روز خبرنگار به طور ویژه از این گروه از خبرنگاران تأثیرگذار و جریان‌ساز که بر پیشانی سازمان صداوسیما می‌درخشند، تشکر کنم. از خداوند منان برای همه جهادگران عرصه خبر، صحت و سلامت جسم و روح و قلم را خواستارم.

** البته خیلی از مدیران و معاونین دیگر صداوسیما هم پیام‌های تبریکی به پاس تلاش‌های خبرنگاران صادر کردند که یکی از آن‌ها پیام علی دارابی معاون امور استان‌های سازمان صداوسیما است که در ادامه می‌خوانید: 

در متن پیام علی دارابی معاون امور استان‌های صداوسیما آمده است: در عصر تکثر رسانه‌ها و رقابت تنگاتنگ در فضای مجازی، رسالت خبرنگار متعهد و اخلاق‌مدار، انتقال سریع، صحیح و به موقع اطلاعات با رعایت امانت و اخلاق حرفه‌ای است. 

هفدهم مردادماه روز خبرنگار، فرصتی برای تجلیل از تلاش‌های جهادی و خستگی‌ناپذیر خبرنگارانی است که هنر، عشق و تعهد را در خدمت تعالی ارزش‌های انسانی، ایمانی و رسالت حرفه‌ای به کار گرفته‌اند و هماره پا به پای مردم، در دل حادثه‌ها و رخدادهای تلخ و شیرین، خوش درخشیده و افتخار آفریده‌اند.

امسال روز خبرنگار را در حالی گرامی می‌داریم که جهان درگیر مبارزه با ویروس منحوس کووید 19 است. در این میان تلاش رسانه‌ها و خبرنگاران متعهد در آگاهی‌بخشی و کمک به کادر پزشکی و درمانی ستودنی است. از تلاش مجاهدانه و بی‌دریغ آن‌ها در اطلاع‌رسانی از تولیدات رسانه ملی به ویژه برنامه‌های شبکه‌های استانی صداوسیما قدردانی کرد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: