کد خبر: ۵۱۰۴۹۷
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۴

اتصال خط مترو به مراکز درمانی و احداث پایگاه‌های اورژانس پیش‌بیمارستانی در ایستگاه‌های مترو تهران در جلسه ای مشترک با حضور کولیوند و نوبخت مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش شفاف، پیرحسین کولیوند رئیس سازمان اورژانس کشور درباره اهمیت وجود پایگاه‌های اورژانس در ایستگاه‌های مترو در زمان بحران اظهار کرد: نشست بررسی طرح پیشنهادی اتصال خط مترو به مراکز درمانی و احداث پایگاه‌های اورژانس پیش‌بیمارستانی در ایستگاه‌های مترو تهران به ریاست  کولیوند رئیس کمیته پدافند غیرعامل و رئیس سازمان اورژانس کشور،نوبخت مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو تهران و رئیس اورژانس تهران و ستاد پدافند غیر عامل وزارت بهداشت برگزار شد.

او در ادامه افزود: مترو تهران یکی از مهمترین و استراتژیک‌ترین مناطق حساس است که در مواقع بحران این ایستگاه‌ها می‌توانند برای ما بسیار مهم باشند چرا که حجم انبوهی از مردم از مترو استفاده می‌کنند و ایجاد پایگاه در این ایستگاه‌ها جهت پیشگیری و کاهش خطر، آمادگی، پاسخ و باز توانی تهدیدات و حوادث بسیار دارای اهمیت است.

کولیوند با اشاره به این مطلب که اورژانس تهران باید به مراکز درمانی ترومایی از طریق خطوط مترو و رمپ ارتباط داشته باشد اعلام کرد که طرح ارتباط ایستگاه‌های مترو با ۸ بیمارستان ترومایی در حال تهیه و ابلاغ است.

 نوبخت مدیر عامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران، تحقق این امر را در ایستگاه‌هایی که تاکنون احداث شده و در حال بهره برداری است، از نظر فنی، مهندسی و اجرایی دشوار دانست و اظهار کرد: انجام این امر در مورد خطوطی که در حال ساخت و طراحی بوده و در آینده نزدیک به بهره برداری می‌رسند امکان پذیر است.

وی افزود: در حال حاضر این اتصال در برخی از مراکز نظیر ایستگاه مترو برج میلاد انجام شده و در حال بهره‌برداری است و امکان جابه جایی مصدومان به بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی میلاد امکان پذیر خواهد بود.

نوبخت گفت: در خصوص توسعه طرح استقرار پایگاه‌های اورژانس در ایستگاه‌های متروی استان تهران نیز آماده هر گونه همکاری با سازمان اورژانس کشور و اجرای الزامات و ملاحظات فنی و اجرایی وزارت بهداشت و سازمان پدافند غیر عامل هستیم.

در پایان این نشست مقرر شد برنامه‌ریزی سناریو مانور در ایستگاه مترو، رعایت الزامات و ملاحظات احداث پایگاه‌های اورژانس در خطوط جدید مترو و جانمایی برانکارد بیماربر در زمان بحران اجرایی شود.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: