کد خبر: ۵۱۰۸۴۳
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۰

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: فرمی در مجلس تهیه شده است که نمایندگان براساس مشاهدات خود از حوزه‌های آزمون سراسری آن را تکمیل و کار را ارزیابی می‌کنند.

به گزارش شفاف، اقبال شاکری عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در حاشیه بازدید از حوزه امتحانی آزمون سراسری در دانشگاه صنعتی امیرکبیر بیان کرد: مجلس شورای اسلامی به عنوان ناظر ستاد ملی کروناست بنابراین نمایندگان از محل‌های برگزاری آزمون سراسری بازدید می‌کنند تا وضعیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی را در زمان برگزاری آزمون بررسی کنند.

 او افزود: فرمی در مجلس شورای اسلامی تهیه شده که نمایندگان مجلس در هنگام بازدید از حوزه‌های امتحانی آزمون سراسری آن را تکمیل می‌کنند تا براساس این فرم‌ها طی روز‌های آینده روند برگزاری آزمون سراسری در دوران کرونا مورد ارزیابی قرار گیرد.

شاکری تصریح کرد: در بدو ورود و در ورودی دانشگاه از سمت خیابان‌حافظ ترافیکی مشاهده نشد این درحالی است که در سال‌های قبل با مشکل ترافیک و تجمع والدین در مقابل درب دانشگاه محل برگزاری آزمون سراسری مواجه بودیم.

او  ادامه داد: تجمع داوطلبان در هنگام ورود به برخی حوزه‌های امتحانی و خروج از حوزه‌ها نیز اگر تداوم پیدا کند باید فرم‌مناسب تری برای آن درنظر گرفته شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در روند بازدید از حوزه نحوه عملکرد مراقبان، داوطلبان و روند رعایت پروتکل‌های بهداشتی مورد بررسی قرار گرفت.

شاکری اضافه کرد: در دو سه کلاس محل برگزاری آزمون سراسری در دانشگاه صنعتی امیرکبیر تعداد صندلی‌های چیده شده زیاد بود که این روند باید اصلاح شود.

شاکری تصریح افزود: امسال آزمون سراسری به دلیل بیماری کرونا با شرایط خاص برگزار شد و همین امر موجب شد تا داوطلبان فشار بیشتری را تحمل کنند.

او عنوان کرد: در برخی موارد شاهد آن بودیم که ستاد ملی کرونا در روند تصمیم گیری برای برگزاری آزمون سراسری تحت تاثیر عوامل بیرونی اقدام کرد که تصمیمات متفاوت در این زمینه موجب فشار بیشتر بر داوطلبان و خانواده‌های آن‌ها شد.

حذف کنکور در دستور کار مجلس شورای اسلامی است

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه موضوع حذف کنکور در دستور کار مجلس شورای اسلامی است، تاکید کرد: مصوبه حذف کنکور مربوط به چندسال گذشته است، اما این مصوبه اجرایی نشده است. درواقع می‌توان گفت یک شبکه منتفع در کشور وجود دارد که نمی‌گذارد این مصوبه اجرایی شود.

شاکری ادامه داد: مجلس شورای اسلامی نظارت کننده است و نمی‌تواند فعالیت اجرایی داشته باشد.

او در پایان یادآوری کرد: شبکه قدرتمندی وجود دارد که به آن مافیای کنکور می‌گویند و این شبکه اجازه اجرای قانون حذف کنکور را نمی‌دهد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: برگزاری آزمون سراسری فشار روانی سنگینی به داوطلبان و خانواده‌های آن‌ها وارد می‌کند.

 شاکری تاکید کرد: درخصوص روند بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها ستاد ملی کرونا تصمیم گیر است و مجلس وظیفه نظارتی دارد.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: