کد خبر: ۵۱۰۹۹۶
تاریخ انتشار: ۰۴ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۴

شرکت تسلا تصمیم دارد با ارائه سیستم رادار موج میلی‌متری خود امنیت اتومبیل‌ها را افزایش دهد.

به گزارش شفاف، بر اساس اطلاعات منتشر شده، شرکت تسلا در حال مذاکره با کمیسیون ارتباطات فدرال است تا یک سیستم سنسور حرکتی جدید را به بازار جهانی خودرو وارد کند. طبق گزارش‌های به دست آمده این سنسور‌ها با هدف جلوگیری از جا ماندن کودکان در خودرو و توسعه سیستم ضد سرقت طراحی شده‌اند.

این شرکت اتومبیل‌سازی سعی دارد مقامات فدرال را راضی کند تا اجازه استفاده از سیستم موج‌های الکترونیکی را صادر کنند. مسئله اصلی این مذاکرات آن است که سیستم مورد نظر تسلا نمونه‌ای غیر قانونی به شمار می‌آید و در درجه تولید موج‌های سنگین و خطرناک قرار دارد. گفته می‌شود میزان موج‌های ارسال شده توسط این سیستم از مقدار مورد قبول لحاظ شده در قانون بیشتر است.

دستگاه جدید شرکت تسلا از چهار سیستم انتقال دهنده و سه آنتن استفاده می‌کند. مسئولان تسلا معتقد هستند فناوری جدید رادار موج‌های میلی‌متری خیلی بهتر از دیگر سیستم‌های امنیتی و ضد سرقت مانند دوربین‌های امنیتی عمل خواهد کرد. سخنگوی تسلا در رابطه با این فناوری گفت: " سیستم رادار محور ما از فناوری درک با عمق استفاده می‌کند و این امر به آن اجازه می‌دهد تا پشت برخی موانع نرم مانند روکش‌ها و ملحفه‌ها را ببینند".

فناوری شرکت تسلا

وی در ادامه اضافه کرد:" این فناوری به قدری هوشمند هست که متوجه تفاوت یک کودک با یک جسم بر روی صندلی عقب شود و از این جهت هشدار‌های اشتباهی را ارسال نمی‌کند. این دستگاه با استفاده از موج‌های خود روند تنفس و ضربان قلب را تحت نظر می‌گیرد. همان‌طور که می‌دانید چنین قابلیتی در دوربین‌ها و سنسور‌های صندلی وجود ندارد".

تاثیر موج‌های میلی‌متری بر کاهش آسیب تصادفات

سخنگوی تسلا همچنین اظهار داشت که فناوری رادار جدید آن‌ها اندازه بدن افراد داخل کابین خودرو را شناسایی می‌کند و با بررسی آن در هنگام تصادف ابعاد ایربگ را تنظیم می‌کند. گفتنی است؛ سازمان فدرال درخواست‌های تسلا را در تاریخ ۲۱ سپتامبر مورد بررسی قرار می‌دهد. شرکت تسلا مدعی است سازمان فدرال در سال ۲۰۱۸ پاسخ مثبت به درخواست مشابه شرکت گوگل داده است و در نتیجه نسبت به آینده فناوری خود امیدواری لازم را دارد.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: