کد خبر: ۵۱۱۱۹۳
تاریخ انتشار: ۰۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۴

دانشمندان کانادایی اعلام کردند یک داروی ضدویروس برای گربه‌ها می‌تواند در درمان مبتلایان به کووید ۱۹ مفید باشد.

به گزارش شفاف، محققان کانادایی اعلام کردند یک داروی ضدویروس که برای درمان بیماری کشنده ویروسی در گربه‌ها استفاده می‌شود می‌تواند در مبارزه با کرونا در انسان‌ها موثر باشد.

بر این اساس، جون لمیکس، استاد دانشگاه آلبرتای کانادا اعلام کرد این دارو می‌تواند مانع از تکثیر ویروس کرونا در سلول‌های انسان شود. این دارو در درمان بیماری ویروسی مرگبار در گربه‌ها بسیار موثر عمل کرده است. ما در تحقیقات خود شاهد آن بودیم که این دارو به همان اندازه در انسان‌ها نیز موثر عمل می‌کند. ما امیدواریم بتوانیم از این دارو به عنوان یک درمان موثر بر ضد ویروس کرونا استفاده کنیم.

محققان می‌گویند این دارو با مداخله در روند تکثیر ویروس می‌تواند به بیماری در بدن انسان پایان دهد. دانشمندان تاکید دارند این دارو با ممانعت از عملکرد برخی مولکول‌های پروتئاز در بدن افراد احتمالاً می‌تواند باعث بهبود بسیاری از بیماری‌ها از فشار خون بالا تا سرطان شود.

این دارو برای نخستین بار در سال ۲۰۰۳ و در همه گیری ویروس سارس (یکی دیگر از ویروس‌های خانواده کرونا) مورد آزمایش قرار گرفته بود.

دانشمندان کانادایی امیدوارند با توسعه این دارو بتوانند به روش درمانی موثر برای مقابله با ویروس کرونا برسند. غول‌های داروسازی جهان هم اینک بیشتر تمرکز خود را روی پیدا کردن واکسن کووید ۱۹ معطوف کرده‌اند. تاکنون ۲۵ واکسن کرونا به مرحله آزمایش انسانی رسیده است و تعدادی از آن‌ها مرحله آخر آزمایشات را طی می‌کنند. برآورد سازمان جهانی بهداشت این است که نسخه اولیه واکسن کرونا احتمالاً اوایل سال ۲۰۲۱ میلادی به بازار عرضه خواهد شد.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: