کد خبر: ۵۱۱۳۹۱
تاریخ انتشار: ۱۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۵

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: سال تحصیلی جدید را متفاوت‌ از سال‌های گذشته هم از نظر زمان و هم الگوی آموزشی شروع کردیم.

به گزارش شفاف، علیرضا کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در برنامه زنده باد زندگی شبکه دوم سیما با اشاره به حضوری شدن کلاس‌های درس در سال تحصیلی جدید، اظهار کرد: از ابتدای تابستان برای شروع سال تحصیلی جدید پیش‌بینی‌های لازم را داشتیم و سناریو‌های مختلفی در نظر گرفته شد.

او ادامه داد: یکی از بهترین سناریو‌های در نظر گرفته شده برای سال تحصیلی جدید آموزش ترکیبی بود. به این ترتیب که دانش‌آموزان برای حضور در مدرسه گروه‌بندی شده و آموزش‌ها به صورت مجازی و حضوری دنبال شود، البته که گروه بندی زمان بر است.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه سال تحصیلی جدید را متفاوت‌ از سال‌های تحصیلی گذشته هم از نظر زمانی و هم الگوی آموزشی شروع کردیم، ادامه داد: مناطقی داریم که دارای تراکم پایین دانش‌آموز هستند یعنی ۲۰ هزار مدرسه داریم که دارای تراکم پایین هستند و در شیوه‌نامه متناسب با تراکم مدرسه، رعایت پروتکل‌ها اصل است چرا که سلامت دانش‌آموزان یک اصل اجتناب‌ناپذیر است و خانواده‌ها نیز باید مسأله حضور دانش‌آموزان را ببینند و از برنامه مدرسه آگاه شوند.

کاظمی با اشاره به مشکل حمل و نقل دانش آموزان گفت: شیوه نامه‌ای برای دستورالعمل‌های بهداشتی در سرویس دانش‌آموزان ابلاغ شده است، همچنین سیستم‌های نظارتی هم در نظر گرفتیم.

در حال تکمیل /

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: