کد خبر: ۵۱۱۷۴۱
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۹

سخنگوی وزارت بهداشت با تشریح وضعیت کرونایی کشور موارد بروز و فوتی ناشی از این بیماری در استان‌ها در هفته سوم شهریور ماه را تشریح کرد.

به گزارش شفاف، سیماسادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به وضعیت شیوع کرونا در هفته سوم شهریور ماه اظهار کرد: طبق آخرین وضعیت شیوع بیماری در کشور هم‌اکنون ۸۸ شهرستان کشور در وضعیت قرمز و ۹۰ شهرستان در وضعیت هشدار بیماری قرار دارند و مابقی شهرستان‌های کشور در وضعیت زرد ( خطر متوسط بیماری) و سفید (با خطر کم بیماری) قرار دارند و هیچ نقطه سبز یعنی منطقه عاری از بیماری کرونا در کشور وجود ندارد.

لاری با اشاره به استان هایی که بیشترین موارد بستری و مرگ و میر کرونا را دارند، اظهار کرد: بیشترین بروز هفتگی موارد مثبت بستری شده در هفته سوم شهریورماه به ترتیب در استان‌های بوشهر، قم و لرستان و بیشترین بروز هفتگی مرگ و میر در این بازه زمانی به ترتیب در استان‌های خراسان شمالی، سمنان و اصفهان گزارش شده است.

 سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: کمترین میزان بروز هفتگی موارد بستری مثبت و فوتی نیز در هفته سوم شهریورماه مربوط به استان‌های کردستان و سیستان و بلوچستان است.

لاری با اشاره به  آمار بازرسی‌های بهداشتی از اماگن عمومی اظهار کرد: از تاریخ ۱۱ تا ۱۹ شهریورماه سال جاری بیش از ۱۰۳ هزار و ۵۰۰ مورد بازرسی از مراکز تهیه، توزیع، عرضه و فروش مواد غذایی و اماکن عمومی در سراسر کشور صورت گرفته است که به دنبال آن تعداد ۸ هزار و ۵۱۴ مورد از این اماکن به دلیل رعایت نکردن شیوه‌نامه های بهداشتی به مراجع قضایی معرفی و تعداد ۵۵۵ مورد پس از اخطار پلمب شدند.

 سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره میزان رعایت شیوه نامه های بهداشتی در  طبق آخرین میانگین کشوری رعایت شیوه‌نامه های بهداشتی، بیشترین میزان رعایت در ادارات و سازمان‌های دولتی با ۸۲.۸ درصد و کمترین میزان رعایت در نانوایی‌ها با ۴۴.۰۳ درصد و پاساژها با ۳۸.۱ درصد گزارش شده است همچنین بر اساس آخرین آمار استفاده از ماسک در اماکن عمومی ۷۵.۵ درصد گزارش شده است که متاسفانه این عدد نسبت به سه هفته گذشته به میزان ۱.۳۵ درصد کاهش یافته است.

وی افزود: طبق گزارشات واصله میزان استفاده از ماسک در شاغلان صنوف، صنایع، کارمندان ادارات و بانک‌ها نسبت به سه هفته گذشته افزایشی بوده است، ولی متاسفانه همچنان شاهد کاهش استفاده از ماسک در وسایل نقلیه عمومی در این مدت زمانی هستیم و امیدواریم استفاده مردم از ماسک در وسایل نقلیه درون و برون شهری جدی گرفته شود.

فراموش نکنیم مهم‌ترین عامل کنترل بیماری در کشور رعایت بیشتر و جدی تر شیوه نامه های بهداشتی و استفاده از ماسک است. مطمئنا هرگونه عادی انگاری احتمال خیز مجدد بیماری را تقویت خواهد کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: