کد خبر: ۵۱۲۵۱۲
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۵

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل تاکید کرد این کشور‌های غربی بودند که دو گروه تروریستی القاعده و داعش را خلق کردند.

                          کشور‌های غربی، القاعده و داعش را خلق کردند

به گزارش شفاف، از شبکه تلویزیونی الاخباریه سوریه، بشار جعفری نماینده دائم سوریه در سازمان ملل روز دوشنبه در نشست شورای امنیت سازمان ملل گفت: برخی کشور‌های غربی برای سرپوش گذاشتن بر جنایت‌های تروریست‌ها و استفاده آن‌ها از سلاح شیمایی و حملات با گاز‌های سمی علیه غیرنظامیان تلاش می‌کنند و به سیاست و اقدامات خصمانه خود علیه سوریه ادامه می‌دهند.

جعفری از اعضای پیمان منع گسترش سلاح‌های شیمیایی خواست برای جلوگیری از سیاسی شدن مأموریت آن تلاش کنند و افزود: این پیمان به ابزاری برای هدف قرار دادن برخی کشور‌ها از جمله سوریه تبدیل شده است.

وی در ادامه تصریح کرد: به اتهامات دروغین نمایندگان برخی کشور‌های غربی علیه سوریه در مورد استفاده از سلاح شیمیایی پاسخ نمی‌دهم و فقط به آنان یادآوری می‌کنم این حکومت‌های آنان بودند که از سلاح شیمیایی، بیولوژیکی و هسته‌ای استفاده کردند و زرادخانه‌های پُر از سلاح آن‌ها برای نابودی کل منظومه شمسی کفایت می‌کند. این حکومت‌ها همان‌هایی هستند که تحریم‌های یکجانبه و ظالمانه را علیه ملت سوریه وضع کرده اند و این تحریم‌ها روند بازسازی خرابی‌های ناشی از تروریسم را به تعویق انداخته است.

نماینده سوریه در سازمان ملل خاطرنشان کرد: این کشور‌های غربی بودند که دو گروه تروریستی القاعده و داعش را خلق کردند و از جریان‌های افراطی اسلامگرا برای تقابل تمدن‌ها و فرهنگ‌ها سوء استفاده کردند و همین مسئله عراق و لیبی را نابود کرد. این همان کشور‌هایی بودند که فرهنگ محاصره، جنگ، تهدید، بردگی و اشغالگری را ترویج دادند. کسانی که همه این کار‌ها را انجام داده اند، نمی‌توانند اسوه ما و دیگران باشند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: