کد خبر: ۵۱۳۹۱۶
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۷

وزیر خارجه آلمان در واکنش به انتخابات آمریکا به سیاستمداران این کشور توصیه کرد که همگی تابع قانون و نتایج انتخابات باشند.

                          ماس: در انتخابات آمریکا شاهد جامعه دو قطبی بودیم

به گزارش شفاف، وزیر خارجه آلمان چهارشنبه شب به وقت تهران به اظهار نظر درباره سرنوشت نهایی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پرداخت و گفت، اعتماد به نتایج انتخابات مهم است.

«هایکو ماس» وزیر خارجه آلمان در این زمینه گفت: «اظهار نظر درباره شمارش آرا در وهله کنونی زود است. با وجود اینکه متاسفانه روند دوقطبی وجود داشت، میزان مشارکت مردم در (انتخابات) آمریکا بالا بود. اینکه همه سیاستمداران به روند و نتایج انتخابات اعتماد کنند، مهم است.»

وی در بخش دیگر با ادعای وجود دموکراسی قوی در آمریکا گفت، در گذشته نهاد‌های این کشور ثابت کرده‌اند که حتی در وضعیت‌های دشوار با پایبندی به قانون می‌توانند بر اوضاع مسلط شوند.

«آنه‌گرت کرامپ-کارن باوئر» وزیر دفاع آلمان نیز در مصاحبه با شبکه «زد دی اف» در واکنش به انتخابات آمریکا گفت: «این یک وضعیت، بسیار انفجاری است و ممکن است به یک بحران قانون اساسی در ایالات متحده منتهی شود.»

وزیر دفاع آلمان که اولین واکنش برلین به تحولات جاری انتخاباتی آمریکا را نشان داد، درباره تنش‌های پس از انتخابات ابراز نگرانی کرد و هشدار داد: «این (وضعیت) چیزی است که باید باعث نگرانی شدید ما شود».

هشدار این مقام ارشد دولت آلمان درباره اوضاع در آمریکا در حالی مطرح شده که تقریبا همزمان با سخنرانی ترامپ و اعلام پیروزی او در انتخابات و هشدارش درباره تقلب، مخالفان او در نزدیکی کاخ سفید و برخی دیگر از نقاط آمریکا تظاهرات کردند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: