کد خبر: ۵۱۴۶۸۴
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۸

پادشاهان اردن و بحرین و ولیعهد ابوظبی امروز (چهارشنبه) در ابوظبی درخصوص روابط استراتژیک میان این کشورها و آخرین تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی و در رأس أن مساله فلسطین گفت‌وگو کردند.

به گزارش شفاف، به نقل از خبرگزاری بحرین "بنا"، عبدالله دوم، پادشاه اردن و حمد بن عیسی، پادشاه بحرین و محمد بن زاید، ولیعهد ابوظبی بر لزوم تحقق صلح عادلانه و فراگیر بر اساس راهکار تشکیل دو کشور که ضامن تشکیل کشور مستقل فلسطین دارای حاکمیت و دارای قابلیت زندگی در مرزهای چهارم ژوئن ۱۹۶۷ با پایتختی قدس شرقی تاکید کردند.

رهبران بحرین، اردن و ولیعهد ابوظبی بر عمیق بودن روابط تاریخی و استراتژیک میان سه کشور و لزوم ارتقای آن در بالاترین سطوح که منافع مشترک را محقق می‌سازد، تاکید کردند.

در این دیدار، بر راه‌های ارتقای سطوح همکاری در پاره‌ای از بخش‌های حیاتی به ویژه در بخش‌های بهداشت، امنیت غذایی، دارویی، تلاش‌های مشترک برای رویارویی با کرونا و پیامدهای اقتصادی و بهداشتی و اجتماعی تمرکز شد.

همچنین در این نشست بر اهمیت ادامه هماهنگی و رایزنی میان این سه کشور در قبال مسائل مورد توجه مشترک که به آرمان‌های عربی خدمت برساند، تاکید شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: