کد خبر: ۵۱۴۹۸۹
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۴

وزیر امور خارجه کره جنوبی روز چهارشنبه از کشورهای آسیای میانه خواست به حمایت خود از تلاش‌های سئول برای دستیابی به صلح در شبه‌جزیره کره ادامه دهند.

به گزارش شفاف به نقل از اسپوتنیک، "کنگ کیونگ-وا" این اظهارات را در سیزدهمین "مجمع همکاری کره- آسیای میانه" مطرح کرد و گفت که صلح بین پیونگ‌یانگ و سئول تأثیر مثبتی بر کل قاره خواهد گذاشت.

چنان که در "کوریا هرالد" نقل شده، کنگ در سخنرانی کلیدی خود گفت: صلح و کامیابی در شبه‌جزیره کره، مسیری به سمت صلح و کامیابی جمعی در کل قاره اوراسیا هم هست. خواستار حمایت و همکاری ادامه‌دار کشورهای آسیای میانه هستم.

وی افزود، اگرچه مذاکرات بین دو کره و بین کره شمالی و ایالات متحده متوقف شده، پیشرفتی که از قبل حاصل شده نباید کاهش پیدا کند.

مجمع همکاری کره-آسیای میانه در چارچوب سیاست جدید شمالی کره جنوبی برگزار می‌شود که در آن سئول به دنبال ادغام اقتصاد کره از طریق ایجاد راه‌های تجاری با روسیه و کشورهای آسیای میانه از طریق شبه‌جزیره کره است.

وزرای خارجه قزاقستان، ازبکستان و تاجیکستان هم به همراه جمع زیادی از دیپلمات‌های هر دو طرف و اشخاص ثالث در این مجمع حضور یافتند.

انتهای پیام

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: