کد خبر: ۵۱۵۰۵۳
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۰

رئیس جمهور منتخب ایالات متحده در سخنرانی روز چهارشنبه خود ضمن ردِّ ادعاهای دولت کنونی این کشور در مورد تقلب در انتخابات ۲۰۲۰، خواستار اتحاد تمام مردم آمریکا برای مقابله با شیوع کرونا شد.

                          بایدن خواستار اتحاد مردم آمریکا در مقابله با کرونا شد

به گزارش شفاف، «جو بایدن» رئیس جمهور منتخب آمریکا روز چهارشنبه در یک سخنرانی با دعوت از مردم این کشور به اتحاد برای مقابله با شیوع بیماری کووید -۱۹، ادعاهای دولت کنونی این کشور در مورد تقلب در انتخابات ۲۰۲۰ را به باد انتقاد گرفت و فرآیند انتخابات آمریکا را «کامل، منصفانه و آزاد» خواند.

بایدن در این سخنرانی که بخش اعظمی از آن به موضوع شیوع کرونا اختصاص یافت، از مردم آمریکا خواست تا در مقابله با این بیماری ویروسی با یکدیگر متحد شوند. وی در این باره گفت: «دموکراسی ما امسال به مرحله آزمون گذاشته شد. و آنچه که آموختیم این است: مردم این کشور آماده انجام وظیفه هستند. در آمریکا ما انتخابات کامل، منصفانه و آزاد داریم و بنابراین به نتایج احترام می‌گذاریم».

رئیس جمهور آتی ایالات متحده در ادامه افزود: «مردم این کشور و قوانین این سرزمین هیچ چیز دیگری را تاب نخواهند آورد».

بایدن همچنین از «جمهوری‌خواهان، دمکرات‌ها و گروه‌های مستقل» خواست تا «با یکدیگر متحد شده و همکاری کنند».

این در حالی است که همزمان با سخنرانی بایدن، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در تماسی تلفنی با یک نشست علنی در گِتیسبرگ ایالت پنسیلوانیا انتخابات در این ایالت را متقلبانه خواند و خواستار لغو نتایج انتخابات در این ایالت شد.

ترامپ ضمن اشاره تلویحی به دمکرات‌ها گفت که «آنها افرادی ناشایست و مخوف هستند که علاقه‌ای به کشور آمریکا ندارند».

سکاندار کنونی کاخ سفید با تکرار ادعاهای پیشین خود مبنی بر وجود هزاران رأی غیرقانونی به نفع رقیب دموکرات خود در شب برگزاری انتخابات، مدعی شد که ناظران انتخاباتی حزب جمهوریخواه مورد تهدید و ارعاب قرار گرفته و از این رو نتوانسته‌اند به طور منصفانه‌ای بر فرآیند شمارش آرا نظارت کنند!

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: