کد خبر: ۵۱۶۵۵۹
تاریخ انتشار: ۰۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۵

جک دورسی در یک اقدام عجیب حساب کاربری دونالد ترامپ، جو بایدن و کاملا هریس را از فهرست دنبال شوندگان خود حذف کرد.

به گزارش شفاف،  جک دورسی، مدیر عامل شرکت توئیتر طی اقدامی عجیب حساب کاربری دونالد ترامپ، جو بایدن و کاملا هریس معاون رئیس جمهور آینده آمریکا را از فهرست دنبال شوندگان خود در شبکه اجتماعی توئیتر حذف کرد. این خبر توسط یکی از محققان فضای مجازی که بر روی رفتارهای اشخاص مطرح سیلیکون ولی تمرکز دارد منتشر شد.

بر اساس اطلاعات منتشر شده، جک دورسی همچنین تصمیم گرفته حساب کاربری ایوانکا ترامپ، دختر دونالد ترامپ را از فهرست مذکور حذف کند. دونالد ترامپ از زمان آغاز ریاست جمهوری به عضو فعالی از توئیتر تبدیل شده و طی چهار سال گذشته بیش از ۵۶ هزار پست توئیتری را در این شبکه اجتماعی منتشر کرده است.

وی همچنین توانسته بود طی مدت زمان مورد نظر توسط ۸۸.۵ میلیون نفر دنبال شود. با این وجود به دلیل رسوایی‌های پیش آمده توسط ترامپ طی این مدت زمان بیش از ۳۷۰ هزار نفر او را از فهرست دنبال شوندگان خود حذف کرده‌اند. میزان افرادی که دست از دنبال کردن دونالد ترامپ برداشته‌اند از تاریخ ۱۷ نوامبر افزایش چشمگیری داشته است.

او پس از شکست خوردن در انتخابات به یک کاربر عادی در توئیتر تبدیل شده و پس از ۲۰ ژانویه ۲۰۲۱ تمامی قابلیت‌های موجود برای رئیس جمهور آمریکا در توئیتر را از دست می‌دهد. در مقابل ترامپ، جو بایدن توانسته طی مدت زمان اخیر بیش از ۲.۵ میلیون دنبال کننده جدید کسب کند.

علت اقدام اخیر جک دورسی علیه مقامات آمریکا

علت اقدام اخیر جک دورسی علیه مقامات آمریکا

متاسفانه همچنان علت رفتارهای نامتعارف جک دورسی مشخص نشده است. با وجود آن که عدم تمایل به دنبال کردن دونالد ترامپ و دخترش پس از پایان دوره ریاست جمهوری او قابل درک است، اما عدم دنبال کردن جو بایدن و کاملا هریس کمی عجیب است. تحلیلگران فضای مجازی بر این باورند که جک دورسی با توجه به حاشیه‌های پیش آمده توسط جو بایدن و دونالد ترامپ سعی دارد خود را از این حواشی دور کند. وی همچنین مدتی پیش به دلیل برچسب زدن به توئیت‌های ترامپ پا به دادگاه گذاشت و اکنون به نظر می‌رسد با دنبال نکردن این افراد سعی دارد فاصله خود را با مسائل سیاسی حفظ کند.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: