کد خبر: ۵۱۷۰۶۱
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۱

جانشین پلیس راهور پایتخت گفت: ۴۴ درصد تصادفات رانندگی در شب رخ می‎‌دهد که ۲۲ درصد آن‌ها مربوط به ساعت ۱۷ تا ۲۴ است.

44 درصد تمامی تصادف در شب رخ می‎‌دهد  روی می دهد که 22 درصد از آنها از ساعت 17 تا 24 می باشد

به گزارش شفاف، سرهنگ سید ابوالفضل موسوی پور جانشین پلیس راهور پایتخت صبح امروز در برنامه شهر امن در استودیو پلیس پایتخت اظهار کرد: به هنگام شب‌ دید راننده به یک ششم کاهش پیدا می‌کند، یعنی باید راننده ۱۵ کیلومتر سرعت خود را نسبت به روز کاهش دهد تا در مواجهه با خطرات بتواند عکس العمل مناسب و خوبی را از خود نشان دهد.

وی گفت: در خصوص معابر شهری که هر لحظه امکان تردد عابر پیاده وجود دارد، بحث دیدن و دیده شدن برای ما بسیار مهم است و در تاریکی شب‌ها، روشنایی معابر اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.

وی افزود: ۴۴ درصد تصادفات رانندگی در شب‌ها رخ می‌دهد، البته ۲۲ درصد از آن‌ها مربوط به ساعت ۱۷ تا ۲۴ می‌شود؛ علت بیشتر وقوع این تصادفات، تاریکی و سرعت است که بعد از جذب بار ترافیکی شامگاهی اتفاق می‌افتند.

سرهنگ موسوی پور بیان کرد: ۵۶ درصد از تصادفات ما در محور‌های بزرگراهی اتفاق می‌افتد، اهمیت روشنایی با تمام توضیحات گفته شده برای ما زیاد است و باید معابر را روشن نگه داریم تا بتوانیم از بروز تصاد خودداری کنیم، لذا دیدن و دیده شدن بسیار مهم است تا بتوانیم میزان تصادفات را کاهش دهیم.

جانشین پلیس راهور تهران بزرگ افزود: بحث قطعی برق بسیار مهم است و در محور امام رضا (ع) که ۶۴ درصد تصادفات در شب‌ها رخ می‌دهد به خاطر اهمیت روشنایی است و در بخش تصادفات جرحی و فوتی که چند روز قبل رخ داد، این مسأله خود را نشان داد و این موضوع را مطرح کرد که روشنایی معابر می‌تواند تصادفات را کاهش دهد.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: