کد خبر: ۵۱۷۴۸۲
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۴

ولیعهد سعودی مدعی شد که برنامه هسته ای ایران تهدیدی برای امنیت و صلح منطقه و جهان است.

به گزارش شفاف به نقل از الجزیره، محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی امروز سه شنبه در سخنرانی خود در نشست سران شورای همکاری خلیج فارس که در عربستان در حال برگزاری است مدعی شد که برنامه هسته ای ایران امنیت و صلح منطقه ‌جهان را تهدید می کند.

وی که ریاست این نشست را به جای پدرش برعهده دارد از تلاش های کویت برای حل اختلافات میان کشورهای عربی تقدیر و تشکر کرد.

به گزارش شفاف، ادعاهای ولیعهد سعودی درحالی است که گفته می شود عربستان خود فعالیت هایی را به شکل مخفیانه برای غنی سازی اورانیوم آغاز کرده است.

چندی پیش کاظم غریب آبادی، سفیر و نماینده دائم کشورمان با اعلام نگرانی از عدم اجرای کامل موافقت نامه جامع پادمان توسط عربستان سعودی و سکوت کسانی که همیشه در مورد حفظ یکپارچگی رژیم پادمان ابراز نگرانی می کنند، گفته بود: علیرغم درخواست های مکرر آژانس، تا زمانی که ریاض "پروتکل مقادیر کوچک" فعلی خود را لغو نکند، ابزارهای ضروری راستی آزمایی برای اجرای مأموریت آژانس فراهم نمی شود.
او با هشدار در این خصوص که عدم اجرای پادمان آژانس در زمانی که عربستان به طور فعال به دنبال برنامه هسته ای است، می تواند منجر به پنهان کردن برخی فعالیت های هسته ای، بدون قرار گرفتن ذیل بازرسی های آژانس، شود، افزود: طبق فعالیت های هسته ای افشاء شده عربستان، کشف ساخت تاسیسات هسته ای بدون اطلاع آژانس، باعث نگرانی جدی است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: