کد خبر: ۵۱۷۵۲۱
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۸
عراقچی:

معاون سیاسی وزیر امور خارجه با اشاره به همکاریش با شهید فخری زاده در هشت سال گذشته عنوان کر‌د: علاوه بر اخلاق نیکو و چهره خندان، تواضع و آمادگی برای فداکاری در راستای منافع ملی کشور از ویژگی‌های بارز این شهید بود.

به گزارش شفاف، عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه که مهمان برنامه «سرباز روح الله» در رادیو مقاومت بود، در سخنانی درباره پیگیری‌های انجام شده درباره ترور شهید محسن فخری زاده گفت: از روز اولی که حادثه اتفاق افتاد؛ دوستان ما در وزارت خارجه این موضوع را در دستور کار قرار دادند و یادداشتی به دبیرکل سازمان ملل و همچنین آژانس بین الملی انرژی اتمی داده شد و ما در حال پیگیری هستیم. پرونده حقوقی هم تشکیل داده شده و این موضوع از طریق قوه قضاییه هم در حال پیگیری است.

وی درباره آشنایی و همکاری با شهید فخری زاده نیز توضیح داد: در طول حداقل ۸ سال گذشته خیلی نزدیک با ایشان ارتباط داشتم و همکاری داشتیم؛ و در طول مذاکرت برجام از مشورت‌های نزدیک ایشان بهره مند می‌شدیم در خصوص مسائل فنی راهنمایی‌های ایشان بسیار کمک کننده و راه گشا بود و در بعضی موضوعات که نیاز به مشورت داشتیم، مدام و به صورت مرتب با ایشان در تماس بودیم و ایشان هم با محبت بسیار زیاد و عشق و علاقه و انگیزه بسیار زیادی که در راستای خدمت به منافع ملی کشو بود با ما همکاری می‌کردند و واقعا دیدگاه‌های بسیار ارزشمندی را در اختیار ما قرار می‌دادند.

عراقچی درباره ابعاد شخصیتی شهید فخری زاده نیز اظهارداشت: به نظر من تواضع ایشان از همه چیز بیشتر نمود داشت. اولا اخلاق بسیار حسنه‌ای داشتند و تقریبا همه مواقع خنده بر لب داشتند و در همه موضوعات خیلی با خوشرویی صحبت می‌کردند و تواضع بسیاری داشتند و آمادگی ایشان برای فداکاری در راستای منافع ملی کشور بسیار بارز و آشکار بود.

وی ادامه داد: در مجموع کسی بود که آدم از مصاحبت با ایشان لذت می‌برد و با عشق می‌توانستیم با ایشان کار کنیم، چون با انگیزه بسیار بالایی در موضوعات شرکت می‌کردند و با اخلاق بسیار نیکو واقعا من در طول ۸ سال گذشته از مصاحبت با ایشان لذت بردم و فکر می‌کنم یک خسران بسیار بزرگ بر ما وارد شد.

معاومن وزیر امور خارجه درباره پیگیری‌های صورت گرفته درباره ترور سردار سلیمانی، ابومهدی المهندس و فخری زاده نیز توضیح داد: در این زمینه فعالیت‌های زیادی انجام شده و هم قوه قضاییه در این زمینه توضیحانی را ارائه داده اند و هم همکاران من در بخش حقوقی وزارت خارجه قبلا در این مورد توضیحاتی ارائه داده اند. از اسامی که جمع آوری شده، مجریان و آمرین این حمله و فهرست و پرونده‌هایی که تشکیل شده و کار‌های زیادی به لحاظ سیاسی و حقوقی تشکیل شده است.

وی در پایان این گفتگو راه اندازی رادیو مقاومت را کار ارزنده‌ای دانست و در این باره گفت: راه اندازی رادیو مقاومت کار شایسته‌ای بوده که انجام شده و من چند روز پیش مقاله‌ای نوشتم در سالگرد شهادت سردار با عنوان دیپلماسی مقاومت محور که فکر می‌کنم جا دارد بیشتر از این‌ها روی این موضوع کار کنیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: