کد خبر: ۵۱۷۸۲۳
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۴

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: تک نرخی شدن ارز هر چند می‌تواند در مقابله با رانت و سودجویی برخی‌ها بسیار مؤثر باشد و دست‌های آلوده در این زمینه را قطع کند ولیکن بحث‌های مهم دیگری وجود دارد.

                          بررسی ارز ترجیحی در کمیسیون بهداشت و درمان

به گزارش شفاف، زهرا شیخی سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس  درباره جلسه عصر دیروز(یکشنبه ۲۱ دی‌ماه) کمیسیون متبوعش اظهار داشت: تک نرخی شدن ارز در لایحه بودجه ۱۴۰۰ مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی افزود: در این جلسه کارشناسان و مسئولان وزارت بهداشت و درمان، وزارت صنعت و معدن، سازمان برنامه و بودجه، بانک مرکزی، مرکز پژوهش‌های مجلس و فعالان صنعت دارویی کشور حضور داشتند.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: موضوع ارز ترجیحی در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در حال بررسی است و تک نرخی شدن ارز هر چند می‌تواند در مقابله با رانت و سودجویی برخی‌ها بسیار مؤثر باشد و دست‌های آلوده در این زمینه را قطع کند ولیکن بحث‌های مهم دیگری وجود دارد.

شیخی اظهار داشت: در بحث دارو ما دارای نگرانی‌ها و دغدغه‌هایی هستیم چرا که اگر پیشنهاد تک نرخی شدن ارز عملی شود قیمت دارو‌ها را افزایش می‌دهد و این با سیاست‌های ابلاغی نظام سلامت در تضاد است. چرا که طبق گفته مقام معظم رهبری یک بیمار جز دغدغه درمان نباید دغدغه دیگری داشته باشد.

وی با بیان اینکه هر چند که زیرساخت‌های قانونی این موضوع تا حدودی وجود دارد، تصریح کرد: سوابق نشان داده است که تا الان به لحاظ اجرایی نتوانسته‌اند قیمت دارو‌ها را کنترل کنند و متأسفانه در برخی مواقع شاهد احتکار دارو هستیم؛ بنابراین باید مراقبت کرد تا سواستفاده‌کنندگان دارویی مجدداً با این پیشنهاد فشار را به مردم مضاعف نکنند.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس خاطرنشان کرد: درباره ارز ترجیحی دارو نگرانی‌ها را لحاظ خواهیم کرد و در حال بررسی هستیم که این مشکلات حادث نشود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: