کد خبر: ۵۱۸۱۱۶
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۹

دیدار معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور با سفیر فوق العاده و تام الاختیار قزاقستان، در محل وزارت کشور در خصوص توسعه روابط دوجانبه و لزوم توسعه همکاری ها در راستای ارتقاء امنیت، انجام شد.

به گزارش شفاف، حسین ذوالفقاری معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور با اسخت اورازبای سفیر فوق العاده و تام الاختیار قزاقستان درباره توسعه روابط دوجانبه و لزوم توسعه همکاری ها در راستای ارتقاء امنیت و همکاری نزدیکتر وزارت کشور و امور داخله و امور پلیسی و انتظامی دو کشور گفتگو کردند.

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور در این دیدار با اشاره به امضای موافقت نامه همکاری امنیتی و انتظامی بین دو کشور خواستار توسعه همکاری های در چارچوب موافقت نامه مذکور، و اجرای آن و تشکیل کارگروه مشترک امنیتی بین دو کشور شد.

ذوالفقاری با اشاره به انعقاد اسناد همکاری امنیتی در دریای خزر بین کشورهای ساحلی، همکاری دو طرف در حوزه مرزبانی دریای خزر را مثبت ارزیابی و با توجه به دسیسه های قدرت های خارج از منطقه در ایجاد ناامنی در منطقه با هدف دستیابی به اهداف و منافع نامشروع خود، بر لزوم هوشیاری و همکاری همه جانبه دو کشور در این زمینه بر ارتقاء همکاری در امور مرزبانی و دریابانی تاکید کردند.

همچنین در این  دیدار سفیر قزاقستان ضمن درخواست تقویت همکاری وزارت کشور جمهوری اسلامی ایران با وزارت داخله و کمیته امنیت ملی در زمینه مبارزه با تروریسم و جرائم سازمان یافته و مواد مخدر و همکاری های مرزبانی در دریای خزر و تبادل هیات های تخصصی و همچنین تبادل اطلاعات و تجارب، بر اهمیت و نقش همکاری های دو جانبه تاکید کردند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: