کد خبر: ۵۱۸۱۸۷
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۵

استاندار یکی از استان های ساحلی ترکیه از غرق یک کشتی حامل شهروندان روسیه در دریای سیاه و نجات و مرگ شماری از سرنشینان آن خبر داد.

                          غرق کشتی روس در دریای سیاه با ۱۳ سرنشین

 

به گزارش شفاف، شفقنا به نقل از شبکه خبری «آر تی عربی» روسیه نوشت: «سنان گونر»٬ استاندار استان ساحلی «بارتین» در شمال ترکیه بعد از ظهر امروز (یک شنبه) اعلام کرد که یک کشتی باری حامل پرچم روسیه در دریای سیاه و در نزدیکی سواحل منطقه «اینکومو» در شمال این استان غرق شده است.

گونر در گفت و گو با خبرنگاران ضمن اعلام این که خدمه کشتی مذکور شامل ۱۳ ملوان است که همه آنها دارای تابعیت روسیه هستند، تاکید کرد که تاکنون پنج تن از آنها نجات پیدا کردند و جسد دو تن دیگر نیز از آب بیرون آورده شده در حالی که تلاش برای نجات پنج سرنشین باقی مانده ادامه دارد.

استاندار بارتین پیشتر نیز از آغاز عملیات امداد و نجات خدمه کشتی غرق شده در سواحل منطقه اینکومو خبر داده و گفته بود که آنها در سه قایق نجات گرفتار شده اند در حالی که شرایط بد آب و هوایی در دریای سیاه، عملیات امداد و نجات را دشوار کرده است.

در همین حال، خبرگزاری «آناتولی» ترکیه (AA) نیز گزارش داد که وزارت دفاع این کشور در پیامی در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی توییتر، اعلام کرده که یک ناوچه را به پشتیبانی از عملیات امداد و نجات مربوط به کشتی غرق شده اختصاص داده است.

از سوی دیگر، خبرگزاری رسمی سوریه (تاس) نیز از سفارت این کشور در ترکیه نقل کرد که برای اطلاع از جزئیات حادثه و سرنوشت خدمه کشتی غرق شده که هنوز نام آن مشخص نشده، در تلاش است.

این در حالی است که بنا بر گزارش خبرگزاری آناتولی، فرماندهی گارد ساحلی ترکیه با صدور بیانیه ای، اعلام کرده که کشتی غرق شده در دریای سیاه، «آروین» نام دارد و حامل پرچم روسیه است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: