کد خبر: ۵۱۸۲۲۷
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۲

سخنگوی اسقف‌ اعظم یونان در توضیح اظهارات ضد اسلامی او گفت، منظور رئیس اسقف‌های یونان درباره اسلام "تحریف اسلام از سوی تندروهاست"

به گزارش شفاف، به نقل از خبرگزاری رویترز، این سخنگو ضمن تاکید بر این‌که کلیسای یونان به تمام ادیان احترام می‌گذارد، تصریح کرد: ایرونیموس، اسقف‌ اعظم یونان و تمام مقامات کلیسای یونان به تمامی ادیان مهم احترام می‌گذارند و با تمام مومنان براساس دوستی و همبستگی در دین مسیح تعامل می‌کنند، دین مسیح در تمام رویکردهایش و طرح‌های ویژه در زمینه‌های اجتماعی و خیریه تبعیضی قائل نیست.

او اضافه کرد: کل آنچه اسقف اعظم یونان در مصاحبه اخیر تلویزیونی درخصوص مشارکت کلیسای ما در انقلاب ۱۸۲۱ درباره اسلام گفته قصدش اهانت به اسلام نبوده بلکه او درباره تحریف دین اسلام از سوی افراطیون تندرو حرف زده که تروریسم را ایجاد می‌کنند و باعث مرگ در سراسر جهان می‌شوند.

به گفته این سخنگو، آنها مسلما همان افراد مد نظر اسقف‌ اعظم یونان هستند که سلاح کشنده را علیه هر کسی که برخلاف نظر آنها حرف بزند، نشانه می‌گیرند.

پیش از این ایرونیموس در گفت‌وگو با شبکه "اپن تی وی" پیرامون جنگ استقلال یونان مدعی شده بود: "اسلام دین نیست و مسلمانان همواره از جنگ حمایت می‌کنند".

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: