کد خبر: ۵۱۸۲۳۰
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۸

سلطانی‌فر وزیر پرحاشیه ورزش ایران که دوران پر از ضعفی را در وزارتخانه تازه تاسیس پشت سر گذاشته، بار دیگر بجای برگزاری یک نشست خبری سراسری، گفت و گویی محدود و کنترل شده با یکی از خبرگزاری های داخلی انجام داد.

حمله وزیر به فیفا و ممنوعیت حضور بازنشسته‌ها در فوتبال

به گزارش شفاف، اساسنامه تازه فدراسیون فوتبال هم فراز و نشیب های زیادی را طی کرده است. نظر شما درباره اتفاقات پیرامون اصلاح اساسنامه چیست؟

ما می دانیم که اصلا چنین فشاری در رابطه با کشورهای عربی حاشیه جنوبی خلیج فارس از سوی فیفا در رابطه با اساسنامه وجود نداشته و حتی در کشورهای آسیای میانه نیز اینگونه نیست. به هر حال برخی نیز از داخل خط می دادند و FIFA و AFC را حساس می کردند که این مساله قابل تامل بود.

از نظر بنده در ادامه فعالیت ها، تصویب اساسنامه فدراسیون پس از حدود ۱۵-۱۴ سال در یک کش و قوس یکساله، نهایتا از سال گذشته تاکنون، به تصویب فیفا رسید و باید خاطرنشان کرد که فوتبال ایران همواره با یک اساسنامه تایید نشده اداره شده و مبنای کار بود و حتی دو مجمع انتخاباتی بر اساس آن برگزار شده و فیفا همواره در ارتباط با آن اشکالاتی را وارد می کرد.

این بار هم فیفا خیلی سخت گیری کرد و شاید فشار وارده به ایران را در ارتباط با مستقل بودن و غیر دولتی بودن را در مورد بسیاری از کشورهای منطقه وارد نکرد و ما می دانیم که اصلا چنین فشاری در رابطه با کشورهای عربی حاشیه جنوبی خلیج فارس وجود نداشته و حتی در کشورهای آسیای میانه نیز اینگونه نیست. به هر حال برخی نیز از داخل خط می دادند و FIFA و AFC را حساس می کردند که این مساله قابل تامل بود. در نهایت با تدابیر صورت گرفته توانستیم تاییدیه فیفا را اخذ کنیم و امیدواریم در فرایند انتخابات با بررسی صلاحیت ها، انتخابات آزاد، رقابتی و خوبی را داشته باشیم و بتوانیم مجموعه موفقیت هایمان را طی چهارسال گذشته در عرصه فوتبال تکمیل کنیم.

وزارت ورزش و جوانان در این انتخابات کاملا بی طرف است و هر کاندیدایی در هر کجایی اعلام کند که از طرف وزارت ورزش حمایت می شود، شدیدا این مسئله را تکذیب می کنم. وزارت ورزش در مورد هیچ کاندیدایی نظر خاصی ندارد و به دنبال برگزار شدن یک انتخابات  کاملا آزاد و رقابتی است.

* زمزمه های مختلفی در رابطه با حضور نامزدهای بازنشسته در انتخابات فدراسیون فوتبال شنیده می شود و برخی از این افراد می گویند که فدراسیون فوتبال مشمول قانون بازنشستگی نمی شود، در حالی که این قانون عمومی و جاری کشور است و مشخص نیست که چرا همچنان در حوزه فوتبال برخی افراد حاضر نیستند به این قوانین تن دهند؟

فدراسیون فوتبال، همانند سایر فدراسیون ها به عنوان یک موسسه عمومی غیر دولتی دارای استقلال، ملزم به رعایت قوانین و مقررات داخلی کشور است و طبیعتا در رابطه با مسئولیت هایی که در هیات رییسه به عنوان شغل تلقی می شود، حتما باید قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان اجرا شود و این دسته افراد نمی توانند در حضور داشته باشند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: