کد خبر: ۵۱۸۲۶۸
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۱

وزارت خارجه فلسطین امروز (سه شنبه) متعهد شد، سفیر آمریکا در اراضی اشغالی را به دلیل به رسمیت شناختن پروژه شهرک سازی "شهر داوود" در مرکز قدس اشغالی تحت پیگرد قانونی قرار دهد.

به گزارش شفاف، به نقل از خبرگزاری رسمی فلسطین وفا"، این وزارت خانه در بیانیه‌ای اعلام کرد، قدس شرقی با تمام مرزها و مساحتش از جمله شهرک قدیم و شهرک سلوان متعلق به سرزمین فلسطین است که از سال ۱۹۶۷ اشغال شده است. برخلاف میل دیوید فریدمن، سفیر آمریکا در اراضی اشغالی و دولت آمریکا که دوره اش پایان یافته و از هرگونه طبقه بندی قانونی یا دیپلماتیک یا اخلاقی خارج شده است، قدس شرقی پایتخت ابدی  کشور فلسطین است.

در این بیانیه آمده است که اظهارات ستمکارانه فریدمن عدول علنی از مشروعیت بین‌المللی، قطعنامه‌ها و قوانین بین‌المللی و عرف دیپلماتیک است‌.

وزارت خارجه فلسطین تاکید کرد، این موضوع را با کارشناسان حقوقی و طرف‌های ذیربط در میان می‌گذارد تا امکان بازخواست و مجازات فریدمن را در برابر دادگاه‌های بین‌المللی و تخصصی بررسی کند.

این وزارت خانه به رسمیت شناختن پروژه شهرک سازی "شهر داوود" توسط فریدمن را که دو روز قبل از پایان ماموریتش به عنوان سفیر آمریکا مطرح کرده، محکوم کرد و آن را غیرقانونی و باطل دانست که بیانگر تمایلات و ایدئولوژی ستمگرانه خود فریدمن است که تلاش می‌کند از آن به نفع رژیم صهیونیستی در قدس اشغالی استفاده کند.

فریدمن قبلا در بیانیه‌ای که از سوی سفارت آمریکا صادر شد، گفته بود، شهر داوود شاهدی بر میراث یهودی- مسیحی و اصول بنیادین آمریکاست.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: